Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednostka wewnętrzna klimatyzacji, podłączenie do CO


DamianusD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie forumowiczów.

A mianowicie mam takie pytanie, czy ktoś z was próbował a może wykonał ogrzewanie pomieszczenia poprzez jednostkę wewnętrzną z klimatyzacji?

Tzn. zrobił ktoś nagrzewnice wodną,  czy próbował ktoś podpiąć to pod instalację centralnego ogrzewania? wiem że istnieje taka możliwość.

Fajna sprawa, jest pilot,można zdalnie sterować. ustawiać temperaturę,moc nadmuchu, kierunek nadmuchu.

Jeśli jest ktoś kto może mi pomóc to pierwsze pytanie mam jak przerobić te małe śrubunki w klimatyzacji, aby je podpiąć pod gwint 1/2 cala...

A następne to czy jest jakaś możliwość żeby podać informację do jednostki wewnętrznej(jakimś czujnikiem, bądź może prostym urządzeniem elektronicznym) że jednostka zewnętrzna pracuje {oszukać} .

Chodzi o to że tak jak się wstępnie dowiadywałem to urządzenie wewnętrzne po 2,3 minutach od uruchomienia jeśli nie będzie "widzieć "

jednostki zewnętrznej , wejdzie w tryb awarii.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, DamianusD napisał:

,,,, pierwsze pytanie mam jak przerobić te małe śrubunki w klimatyzacji, aby je podpiąć pod gwint 1/2 cala... ,,,,

Nie ma takiej możliwości. 
Na tym forum jest podobny temat, zacznij od zapoznania się z nim.

Wyjaśnij dlaczego nie odpowiada Ci grzanie splitem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał:

Nie ma takiej możliwości. 
Na tym forum jest podobny temat, zacznij od zapoznania się z nim.

Wyjaśnij dlaczego nie odpowiada Ci grzanie splitem. 

split mi nie odpowiada bo nie mam go. Kupiłem okazjonalnie samą jednostkę wewnętrzną i dlatego chce to wpiąć w obieg Co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej_M_ napisał:

Czarno widzę tę Twoją przeróbkę, skoro nie potrafisz skorzystać z wyszukiwarki.

 

Andrzej_M_,czytaj dokładnie. Mi nie chodzi o przeróbkę klimy. Chcę zrobić tylko i wyłącznie nagrzewnicę z jednostki wewnętrznej.

Kolego, nic mi nie pomogłeś, widzę ze sam nie masz pojęcia o temacie a zaciekle chcesz prowadzić konwersacje.

Ps. to czytałem, ale to jest zupełnie inny temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DamianusD napisał:

Andrzej_M_,czytaj dokładnie. Mi nie chodzi o przeróbkę klimy. Chcę zrobić tylko i wyłącznie nagrzewnicę z jednostki wewnętrznej. ,,,,

Fakt, nie zrozumiałem Twego pierwszego posta w tym temacie. 

 

8 godzin temu, DamianusD napisał:

,,,, pytanie mam jak przerobić te małe śrubunki w klimatyzacji, aby je podpiąć pod gwint 1/2 cala... ,,,,

Nie wiem w jakim stanie masz tą jednostkę wewnętrzną, ale na rurze gazowej oraz cieczowej powinny znajdować złącza stożkowe.
Przygotowujesz sobie kawałek rurki miedzianej o odpowiedniej średnicy. 
Z jednej strony rurki wykonujesz kielich i nakładasz nakrętkę stożkową.
Z drugiej strony rurki przylutowujesz odpowiednie redukcje, by pasowały do nypla 15mm - 1/2 ".

 

8 godzin temu, DamianusD napisał:

,,,, A następne to czy jest jakaś możliwość żeby podać informację do jednostki wewnętrznej(jakimś czujnikiem, bądź może prostym urządzeniem elektronicznym) że jednostka zewnętrzna pracuje {oszukać} . ,,,,

  Zobacz jaki silnik napędza wentylator jednostki wewnętrznej klimatyzatora.
Jeżeli będzie to silnik prądu stałego, to kupujesz zasilacz i regulator napięcia i podpinasz pod silnik.
Jeżeli nie będzie to silnik prądu stałego to proponuje taki zakupić.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_M_ ooo, teraz dziękuję Ci za odpowiedz i podpowiedz :-)... teraz mi pomogłeś.

Tak,już trochę znalazłem info na ten temat. Masz rację ,dolutuje sobie końcówki takie do łączenia rur miedzianych,

oczywiście z gwintem na 1/2 cala. A i wiesz co, doczytałem trochę i tą jednostkę wewnętrzną którą zakupiłem można ją uruchomić

w sensie że będzie działała regulacja siły nadmuchu i regulacja kierunku nawiewu z pilota. Ale tylko jak się wybierze program wentylacji na pilocie. Wówczas nie potrzebuje żadnych sygnałów z jednostki zewnętrznej do zasterowania obrotami wentylatora i kierunku nadmuchu.

A i jeszcze podpowiedz mi czy jest obojętne to do której rurki podłącze zasilanie z CO i powrót?

Wiem że lepiej zasilanie podłączyć do rurki która zaczyna górny obieg w nagrzewnicy, lepiej jest to będzie sobie krążyć (wówczas będzie to tak jak w zwykłych grzejnikach CO) , czy w przypadku nagrzewnicy z jednostki wewnętrznej klimatyzacji nie ma to różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ćzy do tego skraplacza w jednostce wewnętrznej podłączyć zasilanie gorącą wodą

z centralnego ogrzewania do tej grubszej rurki a powrót zrobić z cienkiej, czy na odwrót?

Obieg grzewczy będzie i tak wymuszony przez pompę CO, więc moim zdaniem nie ma różnicy

czy gorąca woda będzie od dołu wpływała czy od góry, co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. @DamianusD udało Ci się skończyć projekt?

I pytanie do osób bardzie obeznanych w temacie. Planuje wykonać takie tanie ogrzewanie w garażu, niestety nie mam w nim dostępu do C.O.. Dlatego chciałem zbudować w nim prostą instalację składającą się z grzejnika(tutaj jednostka wewnętrzna klimatyzatora) i kotła gazowego dwufunkcyjnego zasilanego butlami z gazem. grzanie wykorzystywane będzie okazjonalnie, dlatego zali mi na ogrzewaniu nadmuchowym żeby szybko zagrzać pomieszczenie. A zainstalowanie kotła dwufunkcyjnego pozwoli na grzanie wody która też przydałby się w garażu. Czy taka instalacja ma w ogóle sens. Nie ukrywam że zależy mi na cięciu kosztów i sprzęt będzie pewnie z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.