Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie sterownika wewnętrznego Tech.


Hosemartinez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie ręce mi już opadają a mianowicie w 100 procentach kocioł (Stalmark eco pionier 17 kw) montowałem sam.Zamontowałem sterownik wewnętrzny Tech (292 v3)Kocioł go widzi, wszystko super do momentu jak zamontowałem wczoraj Siłownik zaworu mieszającego. (Invena UNI 3P) na zawór trójdrogowy tej samej firmy.

Kocioł "widzi" siłownik ale nim nie steruje.Napiszę że w menu mam go włączonego ale mimo przekroczenia temp. zadanej o 3 stopnie siłownik nie działa i w drugą stronę po podwyższeniu temp. nie otwiera obiegu wody. Dzwoniłem wszędzie i nikt ciekawego mi nic nie powiedział. Proszę o pomoc bo już tego tematu sam nie ogarnę. Z góry dziękuję za pomoc. Bo to może tylko ustawienia albo moje zmęczenie przyczyniły się do jakiegoś błędu....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu panie powodów może być sporo. 1) siłownik ma 3 przewody? Jeśli tak to każdy odpowiada za coś innego i np C,B i N. C - zamknij, B-otwórz, N - neutralny. Oczywiście obrazowo. 2) w sterowniku zazywaczaj trzeba aktywować podłączone urządzenie między innymi siłownik też. 3) montaż siłownika na zaworze 3/4D jeśli zawór 3/4.D nieprawidłowo ustawiony względem siłownika, można uszkodzić wręcz siłownik 4) walnięty siłownik

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może silownik ma przełącznik na pracę ręczną i właśnie tak jest ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbyszko125 napisał:

Uuuu panie powodów może być sporo. 1) siłownik ma 3 przewody? Jeśli tak to każdy odpowiada za coś innego i np C,B i N. C - zamknij, B-otwórz, N - neutralny. Oczywiście obrazowo. 2) w sterowniku zazywaczaj trzeba aktywować podłączone urządzenie między innymi siłownik też. 3) montaż siłownika na zaworze 3/4D jeśli zawór 3/4.D nieprawidłowo ustawiony względem siłownika, można uszkodzić wręcz siłownik 4) walnięty siłownik

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Ma 3 przewody i są dobrze podpięte,aktywowałem urządzenie i jest prawidłowo ustawiony. Włączam kalibrację i jest okey ...Siłownik schodzi do stanu zero i mimo że sterownik w domu krzyczy że zimno to menda nie chce się otworzyć tak najkrócej to zobrazowałem. Dzięki za odpowiedź. a co do pracy to nowy siłownik i jest przerzucony na automat...

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ręce mi już opadają a mianowicie w 100 procentach kocioł (Stalmark eco pionier 17 kw) montowałem sam.Zamontowałem sterownik wewnętrzny Tech (292 v3)Kocioł go widzi, wszystko super do momentu jak zamontowałem wczoraj Siłownik zaworu mieszającego. (Invena UNI 3P) na zawór trójdrogowy tej samej firmy.
Kocioł "widzi" siłownik ale nim nie steruje.Napiszę że w menu mam go włączonego ale mimo przekroczenia temp. zadanej o 3 stopnie siłownik nie działa i w drugą stronę po podwyższeniu temp. nie otwiera obiegu wody. Dzwoniłem wszędzie i nikt ciekawego mi nic nie powiedział. Proszę o pomoc bo już tego tematu sam nie ogarnę. Z góry dziękuję za pomoc. Bo to może tylko ustawienia albo moje zmęczenie przyczyniły się do jakiegoś błędu....
 
Kolego a oswiecaja sie kierunki wogule ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a oswiecaja sie kierunki wogule ? Wodzu czy mógł bym prosić o tłumaczenie... Jestem z małopolski podchodzę pod gwarę góralską ale tego nie rozumie.... Przykro mi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o kontrolki na siłowniku które wskazują kierunek obrotów siłownika. Czy sterownik ma opcję testu siłownika? Jeśli tak to warto sprawdzić czy faktycznie wszystko prawidłowo podłączone. Dla jasności,jakiś czas zakładałem siłownik i podpinałem pod sterownik. I co ciekawe otwierał się ale nie zamykał, w domu się zrobiła sauna. Okazało się że "kabelek" od zamykania nie siedział jak trzeba w stylu i siłownik nie miał zasilania aby się zamknąć. Też niby wszystko było dobrze podłączone. A było,tylko właściciel sobie wycierał kurz z kotła i pociągnął za kabel i go wyciągnął

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to jest to minus 20 ?Zawór jest skalibrowany wszystko  działa sygnał idzie ze sterownika że jest za zimno a on nawet nie drgnie idzie jak chłop bez baby na ręcznym sterowaniu. Co mam więcej napisać? Zawór nowy nie szrot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje ze otwarty na 100% wiec dalej juz nie ruszy.

Przypadkiem nie sa zamianione przewody otworz / zamknij. Dla 100% otwarcia powinien dawac temperature na instalacje tyle co na kotle/buforze. Sprawdz to ustawiajac na tryb reczny i zalacz otwarcie.

Ochrona powrotu jest aktywna? Wylacz.

-20 to tez dziwne prawdopodobnie jest to obnizenie zadanej przy dogrzaniu pomieszczenia. Czyli zadana 34 - 20 = 14 ??? Tyle to on nie pusci na instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamień l1 z l2 (odwrócisz kierunki zaworu),

-20 to obniżenie zadanej zaworu przez dogrzane pomieszczenie (regulator), ile ma obniżać to ustawiasz w menu zaworu

jeżeli masz ochronę powrotu to sterownik nie otworzy zaworu póki nie osiągnie minimalnej temperatury na powrocie (zabezpieczenie przed korozją) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Snurq napisał:

zamień l1 z l2 (odwrócisz kierunki zaworu),

-20 to obniżenie zadanej zaworu przez dogrzane pomieszczenie (regulator), ile ma obniżać to ustawiasz w menu zaworu

jeżeli masz ochronę powrotu to sterownik nie otworzy zaworu póki nie osiągnie minimalnej temperatury na powrocie (zabezpieczenie przed korozją) 

Oki po ciężkiej sobocie użyłem neonówki i do dzieła. Gdy siłownik jest na otwarciu mam prąd na silniku i dopływie jak jest na zamknięciu mam prąd na dopływie przekaźnikach ale już na silnik nie dochodzi. Winą obarczam uszkodzony siłownik choć nowy. Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi bo się kupę nauczyłem jak coś napiszę a jak macie jakiś pomysł przeczytam i zobaczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 godziny temu, kisielos90 napisał:

Proszę napisać czy poradził Pan sobie z tym problem bo mam identyczny.

Poradziłem...uszkodzony zawór, zamontowałem nowy, chodzi. Kalibruje, przymyka np. na 10% czy 20 w zależności jak ustawie ale proszę o pomoc. Sterownik pokojowy daje sygnał do otwarcia a ta franca nawet nie drgnie. Już ręce opadają w ustawieniach jest wszystko chyba ok. Jak ktoś coś to wypiszę wszystko co tam jest ustawione (wg. instrukcji) może o czymś zapomniałem. Powinna mrugać litera P na wyświetlaczu (sterownik ST-755) a ona nie mruga .... eeee ręce opadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem...uszkodzony zawór, zamontowałem nowy, chodzi. Kalibruje, przymyka np. na 10% czy 20 w zależności jak ustawie ale proszę o pomoc. Sterownik pokojowy daje sygnał do otwarcia a ta franca nawet nie drgnie. Już ręce opadają w ustawieniach jest wszystko chyba ok. Jak ktoś coś to wypiszę wszystko co tam jest ustawione (wg. instrukcji) może o czymś zapomniałem. Powinna mrugać litera P na wyświetlaczu (sterownik ST-755) a ona nie mruga .... eeee ręce opadają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snurq napisał:

Masz ustawiony regulator w menu instalatora czy w menu zaworu wbudowanego?

Tu i tu. Ustawiony jest regulator TECH. Nie pamiętam czy kombinowałem żeby coś w tym temacie zmieniać ale jak coś to można by było to sprawdzić tylko jakie opcje wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to ogarnąłem sam na infolinii dowiedziałem się tylko jak ustawić sterownik...Mam tylko jeszcze jedno pytanko. Upewniłem się że to działa, oszczędności groszku są bardzo duże. W dzień 23 stopnie +- 0.5 stopnia w nocy 21 +- 0.5 REWELACJA !! Piec chodzi w większości czasu na podtrzymaniu (prawie nie widać żeby się palił). I właśnie. Minimalne otwarcie zaworu. Mam ustawione na 20%, grzejniki są letnie. Co będzie lepsze? Ustawić tak żeby wystygły całkowicie czy jednak  zostawić te 20%. Dobra jeszcze jedno pytanko. Na powrocie mam od 30 - 40 stopni. Mam pompę i tak pomyślałem czy by jej nie zamontować na powrocie a jak nie pompę to coś innego ale co? Te temp są chyba małe a puki mogę to jeszcze bym to ogarną. (Na wiosnę będę montował zawór czterodrogowy wtedy zadam pewnie milion pytań) Z góry dziękuję za pomoc bo pewnie też komuś to się z przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40° na powrocie? Sprawdź w DTR kotła co piszą na ten temat, jak będziesz miał tak niski powrót to zbieraj już kasę na nowy kocioł.hehe min na powrocie to zależy od producenta ok50° wzwyż.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.