Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to nast poprawnie zrobione


lukaszplysiuk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie jestem hydraulikiem, ale wydaje mi się, że zawór 3d nie powinien być za zaworem od grzejników. Wszystko zależy jak masz skonfigurowane sterownik. Nie wiem jak wygląda reszta instalacji, postaraj się opisać w/w zdjęcie (zasilanie z kotła, powrót)

Przykładowo, chcesz grzać grzejniki, zawór 4d otwiera się do pewnego stopnia i ciepła woda na wyjściu z 4D idzie do 3D od połogówki. Nie chcesz ogrzewać grzejników, to zawór 4D się przymyka i zawór 3D od podłogówki nie otrzymuje ciepłej wody z kotła by grzać dalej.

 

Zaznaczam jeszcze raz nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, tylko to co zauważyłem na początek, to to że zawór 3d od połogówki powinien również mieć zasilanie z kotła niezależnie.

Takie rozwiązanie działałoby w miarę dobrze gdyby zawór 4D służył jako ochrona powrotu kotła, a nie jako mieszacz do instalacji grzejnikowej.

 

Na tym forum jest wielu naprawdę doświadczonych ludzi, może coś dopiszą od siebie :) Ja dopiero rozpoczynam moją przygodę z instalacjami CO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.