Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór sterownika do pieca


jasiux

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam piec MS24

Mam do pieca doprowadzony przewód 2x0,75 którego koniec wychodzi na północny wschód domu - przygotowany do podłączenia czujnika pogodowego.

Chcę założyć jakiś sensowny sterownik ogrzewania.

1. Sterownik bezprzewodowy w pomieszczeniu referencyjnym + czujnik pogodowy = nie mam pojęcia co kupić (po to założyłem ten temat).

2. Rozwiązanie a'la danfoss, czyli sterownik bezprzewodowy i zawór na każdym z grzejników. https://www.tanie-ogrzewanie.pl/danfoss-link-bezprzewodowy/zestaw-startowy-danfoss-link-z-wifi-v4,,rid,13641.html

Tylko, że w domu mam 12 grzejników, to się robi cena kosmiczna ~2500 PLN

Pytanie do Was: Jaki sterownik polecicie?

Co się sprawdza w domu z poddaszem użytkowym (na którym jest sporo cieplej niż na dole).

Nie ma opcji odcięcia dołu od góry bo wszystko jest otwarte.

Czy punkt 1 + doświadczalne przykręcenie grzejników na górze będzie ok?
 

Fajnie by było gdyby sterownik był bezprzewodowy.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wsszystkim co to jest "piec" MS24?? Bo dla mnie jest to De Dietrich = kocioł gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji, mogę podłączyć i czujnik pogodowy i termostat pokojowy.

Tylko czy mogę podłączyć dowolny czujnik pogodowy, czy tylko dedykowany?

Od czego zacząć? Od samego czujnika zewnętrznego?

 

Info z instrukcji:

Regulacja zależna od temperatury pomieszczenia lub zewnętrznej: Ewentualnie uzupełnienić o:

– jeżeli żądana jest regulacja zależna od temperatury pomieszczenia:

termostat pokojowy pakiet AD 247, AD 248 lub AD 140

– jeżeli żądana jest regulacja zależna od temperatury zewnętrznej:

• czujnik zewnętrzny pakiet HX 31

• czujnik zewnętrzny + termostat pokojowy: pakiet HX 31 + pakiet AD 247 lub AD 248 lub AD 140

image.thumb.png.0b02ef998b7ca8ab05c3cb0103bd80e4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 14:27, jasiux napisał:

Co się sprawdza w domu z poddaszem użytkowym (na którym jest sporo cieplej niż na dole).

 

Jak masz zawory to ustaw je na 2.5 (poczytaj o zaworach, o ile pracują tak ja trzeba, nie są zapieczone). Zobacz, czy temperatury się wyrównają.

Oczywiście Twoja reakcja na zmianę ustawień i sensowną odpowiedź, powinna nastąpić po min. tygodniu obserwacji.

Na teraz:  jak masz ustawiony piec? Regulacja jest od czego? Termostat pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bezwładność termostatów jest duża ( o ile pracują prawidłowo, sprawdź głowice).

Przy tym układzie osobiście zastosowałbym takie rozwiązanie:

- regulację zależną od temperatury zewnętrznej (korygowałbym krzywą grzewczą, nic więcej). Dla komfortu i bajeru dodatkowo zastosowałbym system Danfoss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jasiux napisał:

Ktoś tu ma na pewno doktorat ze sterowników i doradzi.

Aha, myślę, że sam doktorat w zakresie sterowników (automatyka) nic nie poradzi. No chyba, że znajdzie się Kolega automatyk, który ma też doktorat z zagadnienia technik grzewczych :-),  lub odwrotnie, chyba, że coś w swoich wywodach pomieszałem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.