Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz w TeCe


Georgo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

od 8 lat użytkuję rozdzielacze TeCe do podłogówki. Wszystko działa OK, ale zachciało mi się dalszej optymalizacji. Postanowiłem podregulować przepływomierze, które nigdy nie były ustawiane a dokumentacji oczywiście nie mam.  Poczytałem i chciałem zabrać się do testów, ale problem w tym, że moje rotametry są tak zabrudzone, że nie wiem co wskazują. Mogę je wkręcać i wykręcać, ale nie powoduje to zmian na skali lub nie mogę ich odczytać (w którą stronę).

Czy ktoś z Was może mi proszę napisać, co powoduje ich wkręcenie lub wykręcenie? Czy wkręcanie pierścienia pod kapturkiem plastikowym (do dołu) tłamsi obieg i wymusza w nim wyższą temperaturę?

Z góry dziękuje za ewentualne wskazówki i odpowiedzi.

 

 

IMG_20181105_224022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie widzę dokładnie którą masz wersję przepływomierza, rozbieralne czy nie ... ale jest możliwość ich wyczyszczenia tak jak zrobiłem to na filmiku , jest też możliwość wymiany samych szklaneczek za niewielkie pieniądze. Jest też możliwość zakupu przepływomierzy magnetycznych lub takich samych jak masz tylko rozbieralnych . Warunkiem jest tylko, że musisz posiadać ten typ rozdzielacza, a Ty taki posiadasz . Więcej informacji możesz znaleźć Pogotowie podłogowe .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomekb. Panowie z TeCe (dzwoniłem do centrali w Strzelinie) zalecili mi właśnie wymianę na magnetyczne, bo niestety moich nie idzie wyczyścić (nie rozkręcają się je te na filmie). Są po 60 PLN więc przy piętnastu trochę się zrobi. Do tego oczywiście robocizna, bo sam się nie podejmę. We wtorek dzwonię do fachowca.

Przy okazji... Warto je wymieniać, jeśli każda pętla ma własny termostat? Dodatkowo doczytałem, że moje mieszacze wymagają 20+ stopni więcej niż nastawa. Czy to normalne, czy ja mam jakąś wersję pod piece węglowe? Początkowo zasilałem je pompą ciepła do max 55 stopni a jak było chłodniej, to wyrabiała do 45-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.