Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko Pellet


Sandek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Czy Ktoś z Was użytkuje kocioł Ogniwo na pellet (Eko pellet 18kW) ?   Czy macie jakieś spostrzeżenia n/t urządzenia, palnika (Skiepko), serwisu, obsługi kotła? 

Dziękuję za wszelkie informację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mam 2 lata jest bezproblemowy. Wymiennika nie widziałem na żywo. Sterownik jest ok choć w Bruli  pierwszej generacji były lepsze/czytelniejsze wykresy.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem po pierwszej "awarii". Zaciął się mechanizm czyszczenia po pół roku pracy.  Problem rozwiązałem sam, bo w tym palniku ruszt  z mechanizmem demontuje się w 30 sekund. Na napędzie jest przełącznik rozsprzęgający przekładnię i coś chyba musiało dostać się z pod tryb napędzający grzebień rusztu, bo dopiero ręcznie puściło. Póki co pracuje prawidłowo, zobaczymy jak dalej. 

Prawdopodobna przyczyna to zanieczyszczenie peletu (żwir, piasek?). Mechanizm czyszczenia jest tak skonstruowany, że grzebień rusztu szoruje po dnie rynny i jest możliwość, że zęby coś tam zabiorą ze sobą. Taką mam nadzieję. Lepiej żeby nie była to wina trybów przekładni.

Do samego kotła póki co nie mam zastrzeżeń. Brakuje mi możliwości ręcznego opróżnienia leja zasobnika z zewnątrz. Trzeba czekać aż pellet zejdzie ma max i użyć odkurzacza, inaczej troczyny, pyłu nie wyciągniesz. Co prawda nie ma problemu z zaciąganiem pelletu przez ślimak nawet gdy jest tego sporo, ale raz na sezon warto by było wg mnie móc to wyczyścić bez ekwilibrystyki przez klapę. W planach użycie główki i kątówki,  ale czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.