Skocz do zawartości
IGNOROWANY

C.o. Grawitacjne - Teoria A Praktyka


CharonH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podciągnięte piętro, piec w piwnicy na parterze działające grawitacyjne.

Chciałbym do góry też grawitacyjne z miedzi - 2 dwu rurowe pętle prawa i lewa strona.

Mam teoretyczne zasady i masę wzorów - teraz pytanie czy muszę się przez to przebijać i liczyć? Jak i tak mi wyjdzie że od pieca to zazwyczaj średnica 28 mm... na końcu redukcja do 15-16 mm. Jak dobrać rury, jakie spadki i redukcje.

Lewa strona

Od pieca do wyjścia w podłodze na piętrze 6,7m

Pierwszy grzejnik 0,3m od tego wyjścia kuchnia pow. 14m2

Drugi grzejnik po 3,8m pow. pomieszczenia 17m2

Trzeci grzejnik po 13 m pow. pomieszczenia 19,5 m2

Góra wmiarę ocieplona Beton komórkowy h+h 24cm - 10cm styropian - h-h 12cm.

 

Co do liczenia wszystkiego, gdzie znaleźć np: straty ciśnienia w oporach miejscowych - bo mam ale bardzo nie wyraźne...

 

Dzięki

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o kocioł to wyjscie 2 cale czy takie jak z kotła pod sufitem redukcja i w prawo 28i w lewo 28 wgore stopniowo redukowac i zamontowac przy grzejnikach zawory z głowicami do układów grawitacyjnych i po kłopocie

spadki w poziomie jesli sie uda to 1-2% ale 0,5% wystaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak za odejsciem sie redukuje ,a jaka rura to takie pytanie rzeka powiem tylko pobieznie tak zeby zobrazowac

dwa grzejniki to rura 18 ,cztery to 22,szesc to 22/28 ,mysle o staym budownictwie gdzie grzejniki min 600/1600 podejscia pod grzejniki oczywiscie 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Podciągnięte piętro, piec w piwnicy na parterze działające grawitacyjne.

Chciałbym do góry też grawitacyjne z miedzi - 2 dwu rurowe pętle prawa i lewa strona.

Mam teoretyczne zasady i masę wzorów - teraz pytanie czy muszę się przez to przebijać i liczyć? Jak i tak mi wyjdzie że od pieca to zazwyczaj średnica 28 mm... na końcu redukcja do 15-16 mm. Jak dobrać rury, jakie spadki i redukcje.

Lewa strona

Od pieca do wyjścia w podłodze na piętrze 6,7m

Pierwszy grzejnik 0,3m od tego wyjścia kuchnia pow. 14m2

Drugi grzejnik po 3,8m pow. pomieszczenia 17m2

Trzeci grzejnik po 13 m pow. pomieszczenia 19,5 m2

Góra wmiarę ocieplona Beton komórkowy h+h 24cm - 10cm styropian - h-h 12cm.

 

Co do liczenia wszystkiego, gdzie znaleźć np: straty ciśnienia w oporach miejscowych - bo mam ale bardzo nie wyraźne...

 

Dzięki

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.