Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor ciepła


Gr3g0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam proste pytanie ... Czy w moim przypadku opłacalna jest instalacja jakiegokolwiek bufora ciepła ? Mam mieszkanie 50 metrów kwadratowych, na parterze. Kocioł w piwnicy pod mieszkaniem - 6KW.

Kamienia jest ocieplona, elewacja sprzed dwóch lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kocioł To EcoFlex6 - 6 KW. Obecnie zasila 4 grzejniki, w tym jeden łazienkowy. Dodam, że kocioł miałby nadal służyć TYLKO jako CO bez CWU. Idealnie byłoby, gdybym był w stanie zainstalować bufor, który podgrzeję w ciągu kilku godzin a następnie on podtrzyma temperaturę CO, powiedzmy chociażby przez najbliższe 12 godzin. Jest to realne ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z buforem to jest kłopot , gdyż wg twoich zachcianek musiałby mieć ok 1200l pojemności i takim "kotłem " przy jednoczesnym odbiorze ciepła ładowałbyś go ok 24-28h.

Czyli doba palenia na full i rozładowanie przez ok 10-14h.

Pomyśl czy to ci się opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sambor napisał:

Pomyśl czy to ci się opłaci.

Chyba jednak nie :( koszt instalacji spory, tak myślę, a z paleniem "non stop" przez powiedzmy 24h też jest problem, ponieważ stało palność w takim kotle jak mój wynosi max 5-6 godzin. Bynajmniej mnie udało się tylko tyle osiągnąć. Czyli pozostaje wybór między gazówką a podajnikiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienica ma nową elewację - 2 letnią. Za 2 tygodnie wymieniają piony na nowe a wszystko to właśnie pod kątem gazówek. Martwi mnie jedynie fakt, że pod całym mieszkaniem mam nic innego jak piwnice. Strop jestem w stanie docieplić mniej więcej w 75%, reszta to już kwestia dobrej woli sąsiadów :) Pytanie, czy właśnie piwnice nie będą bolączką ? Teraz w jednej z piwnic (największej, tzw. wspólnej) stoi mój kocioł i siłą rzeczy w sezonie zimowym, nieco się ona ociepla. W mniejszej piwnicy (pod moją sypialnią) obecnie sąsiad ma kocioł, więc też nieco ciepła idzie na piwnice. Jeśli oba kotły znikną  piwnic, to czy nie będę miał znacznych strat ciepła i przez to ogrzewanie gazowe wyjdzie dość drogo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.