Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet i drewno - jak to ma wyglądać?


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak w temacie - jakbyście widzieli konstrukcję kotła na pellet, który w miarę efektywnie spalałby czasem drzewo i nie był upierdliwy w użytkowaniu?

Taki MPM DS ma możliwość wmontowania palnika pelletowego do górnych drzwi, ale jakbyśmy chcieli ponownie rozpalić to palnik wchodzi bezpośrednio w strefę paliwa i pasuje go wyjąć.
Do tego palnik dmucha bezpośrednio w blachę bo ceramika znajduje się na dole.

Myślę o palniku obrotowym z racji, że wchodzi on niewiele do kotła. Czy da się to jakoś sprzężyć na stałe z głową?

Pomijam kwestie opłacalności, wiem że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, że się nie będzie opłacać itd itd. Nie o to mi chodzi, więc jak to wypomnicie 30 razy to nic nie zmieni.

Może ma ktoś jakiś pomysł. Komore wyłożyć pelletem, dolne spalanie dla drzewa z paleniskiem i kanałem z ceramiki, pellet dmuchający w dolne palenisko przykrywany jakimś rusztem na czas palenia Palnik może iść z boku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. W Mpm-ie zmiana rodzju paliwa, trwa chwile. Nie demontujesz palnika, od drzwiczek a zamieniasz jedynie drzwiczki. Nie musisz się też obawiać złego spalania, z tego co mi wiadomo kocioł z palnikiem na pelet, bardzo dobrze współpracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.