Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modernizacja kotłowni na ekogroszek


początkujący87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ogrzewam 2 budynki (oddalone od siebie ok 13m)jednym kotłem na eko-groszek DEFRO UNI DUO 25 kW. W budynku gdzie jest kotłownia jest jeden obieg grzejnikowy ( 7 grzejników ) i zasobnik C.W.U 100 l, do drugiego budynku poprowadziłem 4 rury (32PPR jako zasilanie C.O i 25 PPR jako zasilanie zasobnika). W drugim budynku jest 8 pętli ogrzewania podłogowego ok 550 mb rury i 12 grzejników ( w tym 2 drabinki łazienkowe). Przymierzam się do montażu instalacji solarnej do ogrzewania C.W.U , zasobnik chce umieścić w kotłowni a rury które teraz służą mi za zasilanie zasobnika wykorzystać na ciepłą wodę i cyrkulacje. Poniżej załączam 2 rysunki jeden to istniejąca kotłownia a drugi to to co planuje. Układ jest zamknięty przed wlotem powrotu do kotła włączone jest naczynie przeponowe 25l (chyba za małe bo ciągle mam problemy z ciśnieniem manometr wskazuje 0 dopuszczę "szklankę" wody i jest 1,5 bar. Proszę o opinie i dziękuje za pomoc :).

instalacja istniejąca.jpeg

instalacja nowa.jpeg

instalacja nowa.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.