Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosba o kontrole schematu podlaczenia kotla z CO i CWU


GraBa86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum. Mam na imie Bartek od trzech miesiecy borykam sie z fachowcami i juz trzeci obiecuje i nie przychodzi... Zona juz prawie rodzi a w domu brak ogrzewania bo piec nie podlaczony (aktualnie mieszkamy u tesciow:-/) . Postanowilem wiec sam to podlaczyc bo manualnie to nie problem . Prosba do Was doswiadczonych o sprawdzenie czy dobrze rozumuke i czy moge podlaczyc piec wg schematu ktory sobie wyrysowalem w dwuch wersjach: z jedna pompa na grzejniki i podlogowke i drugi z osobna pompa na grzejniki i osobna na podlogowke(bardziej sklaniam sie do opcji drugiej)

 

 

 

IMAG0393.jpg

IMAG0394.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem że ten twój darowany zaw.3D ma podobno Dn=32 to Afriso nie ma takich zaworów w ofercie jezeli chodzi o zawór termost.3D z ręczną nastawą,typ ATM(kończy się na Dn=25) Być może masz po prostu zawór obrotowy pod siłownik (zał.)Jeżeli tak to się nie nadaje ponieważ zaw. o Dn=32 jest o Kvs=16,będzie dużo za duży do twojej instalacji OP 

zw.3D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wykonana :-) (wg schematu 2 ze wskazówkami Odpowietrznika za co dziekuje )

Jutro napelnianie i odpowietrzanie...

Napelnic wodą zwykla kranowka ? Czy moze dodac jakis srodek chroniacy caly uklad ?(ew Calgon jak do pralek)

Ps . Ok 900m podlogowki grzejnik w garazu + drabinka w lazience x 2

Kotlownia stal 1" wyszlo ok 5-6mb rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.