Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z sterownikiem TECH ST-408n i CWU


milosz44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam instalację ogrzewania z buforem ciepła 1000l i zasobnikiem CWU 300l. Gdy bufor jest nagrzany za pomocą pompy i wężownicy w zasobniku CWU nagrzewana jest woda użytkowa. Wszystkim steruje sterownik TECH ST-408n.

Problem: co ok. 15 dni pompa włącza się sama bez żadnego powodu (nawet jeśli bufor jest zimny), wyłącza się dopiero jeśli zrestartuję sterownik. Powoduje to wychłodzenie zasobnika CWU. Podejrzewam że jest to ustawienie dezynfekcji zasobnika CWU. Jednak nigdzie nie znalazłem takiego ustawienia w sterowniku, może jest w ustawieniach serwisowych ale nie znam hasła.

Jeśli ktoś zna przyczynę takiego zachowania się sterownika lub miał podobny problem proszę o pomoc.

Proszę również o podanie kodu serwisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej do widoku serwisowego ten kod wpisałeś. W menu serwisowym będzie podmenu.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ty masz nowszy typ sterownika. Jedyne gdzie widzę "menu serwisowe" jest w menu. Po wpisaniu kodu winno się wszystko pojawiać.

Po restarcie (wyłączeniu i włączeniu zasilania) sterownika jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie jest tak samo, czyli po wpisaniu kodu przechodzi dalej ale wyświetla się pusty ekran.

Po wpisaniu błędnego kodu wracam się do poprzedniego ekranu.

Zaczyna mnie to denerwować, wczoraj włączyła się pompa i wychłodziła zasobnik CWU do 40 stopni.

Jak będę w domu to może zrobię zięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób teraz grzejesz ta wodę w zasobniku cwu?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź jaka masz ustawioną temp włączenia pompy CWU. Powinna być wyżej niż pompa CO.
Dziwne że sterowniki włącza pompę mimo to że temp kotła jest niższa od temp CWU. Chyba że ma błędne odczyty.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.