Skocz do zawartości
IGNOROWANY

domek 84m jaki kocioł gazowy.


hubi78

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

proszę o poradę jaki kocioł gazowy wybrać do takiego domku,projekt z64.84 metry mieszkalnej.

wybudowany z porotherm25+12 grafitu

kona trzy szybowe

w posadzce styropian 8cm.

na stropie 10 styropianu+wylewka

połacie dachu wełna 15cm+jakieś tam wykończenie,pewnie płyta osb,albo podobne coś.

wentylacja grawitacyjna

w salonie piecyk koza na zimowe wieczorki

ogrzewanie całość podłogówka.

piecyk chciałbym dwu funkcyjny, bo nie przewiduje bojlera na cwu.domek będzie zamieszkiwany jako urlopowy 2-3 miesiące w roku maksymalnie.proszę o porady jaki piecyk jaka moc.

planowo miał byś tam pellet ale nie będzie i zdecydowałem sie na gaz z butli,bo puki co podłączenia z sieci nie ma.pellet i wszelakie inne paliwa stałe odpadł z powodu moich nieobecności na miejscu co za tym idzie braku możliwości kontroli .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kotle dwufunkcyjnym moc grzewcza CO to temat drugorzędny . Istotny jest dobór mocy do grzania przepływowego CWU a ta zazwyczaj mieści się w przedziale 20 -24 kW w zależności od ilości punktów poboru CWU . Moc grzewczą na CO ustawia serwisant przy pierwszym uruchomieniu kotła . Jedyne na co warto zwrócić uwagę przy rozwiązaniu na jakie się zdecydowałeś to możliwość współpracy kotła CO z programatorem pokojowym lub pogodowym bo z tego co piszesz wnioskuję że układ ma sam pilnować temperatury w budynku podczas nieobecności domowników .

W przypadku LPG istotne stają się również inne szczegóły na które zazwyczaj nie mamy wpływu . Jednym z nich jest możliwość dojazdu cysterny , jakość drogi , jej nośność w zgodzie z istniejącymi lokalnie ograniczeniami . Warto się zorientować w temacie dróg lokalnych i ich nośności bo LPG raczej w bańkach nie będziesz dowoził . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za rady.domek choć nie zamieszkiwany będzie miał nadzór w postaci moich teściów czy rodziców.nie ukrywam,że chciałbym zdjąć z nich tę odpowiedzialność do minimum.Kwestje dojazdu i wszelakich innych spraw sprawdził dla mnie mój kierownik budowy .co mnie zastanawia w kotłach dwu funkcyjnych to kompromis pomiędzy co. a cwu.bo mój mały domek w mrozy rzędu -15-20 będzie miał maksymalne zapotrzebowanie na ciepło 6-7kw.A przy uruchomieniu prysznica to wiadomo,że moc będzie miał pełną i im mocniejszy tym lepszy jeśli chodzi o prysznic.Natomiast do grzania co. znowuż chciałbym,żeby kocioł miał możliwość jak najniższej modulacji i trudno mi to wszystko pogodzić.Jeśli się pogubiłem to proszę o sprostowanie.No i cena tez było by fajnie jak by nie kosztował powyżej 5.000 Ale do naprawdę dobrego sprzenta byłbym skłonny coś dołożyć. proszę spójrzcie Panowie na ten kociołek i powiedzcie mi czy to sensowny kierunek? 

https://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-gold-plus/63

mam na myśli kociołek o mocy 20kw.tylko czy te 9 litrów wody na minute wystarczy na solidny prysznic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hubi78 musisz mieć świadomość, że komfort użytkowania 2 funkcyjnego kotła przy większej liczbie użytkowników i dwóch, trzech, czterech punktach poboru wody jest raczej mocno średni. Ważnym aspektem jest również odległość kotła od punktów poboru wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dwu funkcyjny kociołek kondensacyjny który ma moc max 25kw ale palnik potrafi modółowac do najnizszej mocy 2.8-3 kw to będzie o wiele za dużo do takiego domu jak w opisie? mam dwa typy jeden to

-trmet ecocondens gold plus 20 lub 25 kw obydwa startują z taj samej mocy minimalnej czyli 2.8kw

albo taki

-junkers cerapur compact 3-24kw

który i czy patrzeć w tym kierunku,bo jakoś nic nie mogę znaleźć sensownego.

pozdr.Hubert

 

ps.mieszkam w mieszkaniu z dwu funkcyjnym kotłem ,znam wady takiego systemu,ale domek który wybudowałem jest mały ma jedynie dwa miejsca poboru ciepłej wody,łazienka i kuchnia bo nie liczę umywalki w małej kotłowni.kotłownia jest dość blisko kuchni i łazienki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły z zasobnikiem montuje sie najczesciej w domach gdzie wydzielone jest osobne pomieszczenie lub jest kotłownia.

Jesli wszystkie zródła poboru wody masz kolo siebie to nad czym sie tu zastanawiac.

Kociol 2 funkcyjny i po sprawie.

Jaki obecnie uzywasz?czy jestes zadowolony?

Jesli tak,znasz serwisanta,wybierz porządny model i do dzieła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.