Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilacz Awaryjny


Ola121090

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec gazowy dwufunkcyjny Beretta. Tylko i wylacznie sam piec. Mieszkam na wsi i zdarza sie ze wystepuja przerwy w dostawie pradu (podczas silnych wiatrow, burz). Nie sa to dlugie przerwy, maks 1-2h, ale czasem zdarza sie ze prad jest wylaczany podczas np. brania prysznica co skutkuje momentalnie brakiem cieplej wody. I stad moje pytanie, jaki zasilacz awaryjny moznaby zastosowac? Chodzi wlasnie o takie podtrzymanie by moc chociaz sie umyc pomimo braku pradu. Prosze o wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysznic to pretekst.... :D  Ale jeżeli zasilanie ucieka zimą to robi się zimno i nieprzyjemnie....

  Musisz określić ile masz zapotrzebowania na energię a to jest związane z tym jak długo musi być zasilanie .

 Ja u siebie liczyłem na 18 godzin na podajniku. Oczywiście gazówka potrzebuje dużo mniej. 

 Myślę że akumulator rzędu 50Ah i przetwornica  sinus 230V  200-250W wystarczy.

  Np taka:  http://voltpolska.pl/pl/glowna/53-zasilacz-awaryjny-sinuspro-500-plus-12v.html

Przestrzegam przed tanimi przetwornicami samochodowymi  - poleci pompa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja używam własnie produktu z tej firmy i jestem zadowolony mam akumulator 100Ah kocioł na eko groszek dwie pompy Vilo i starcza na 8 godzin pracy ,oczywiście pełny sinus mam też możliwość podłączenia paneli fotowoltaicznych ale na razie jest bez i spokojnie starcza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akumulatorze 12V 100Ah  można przechowywać  1,2kWh energii a to oznacza że typowa pompa CO 60W  będzie mogła pracować teoretycznie 20 godzin bez przerwy.

Oczywiście to tylko teoria bo akumulator się starzeje i traci pojemność i dlatego zawsze trzeba liczyć z zapasem.

 

@Klaudiusz3  - ja w tej chwili zasilam kocioł podajnikowy w 100% z dwóch baterii fotowiltaicznych. Akumulator 200Ah i w zimowe miesiące musiałem doładowywać z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.