Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Zr24-3Ae


alfiorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam wspomniany wyzej kociol i interesuje mnie kwestia jego zasady dzialania a mianowicie jak dlugo powinien grzac centralne. W tej chwili z temperatury 37 stopni podgrzewa wode do 50* w 20sekund i gasnie. Przebija temperature do 60* i odpala sie dopiero gdzies przy ok.34-35stopni. Kociol powinien wychodzic z trybu startowego ktory trwa 2 minuty a nie jest w stanie po przez szybkie nagrzanie co skutkuje cyklicznym zalaczaniem szybkim podgrzaniem i wylaczeniem. Kociol pracuje jako awaryjny gdy braknie peletu czyli uklad otwarty i w lato wykorzystany do grzania zasobnika. Dodam ze przezbrojony jest na propan. Mozliwe ze jest zbyt duza jego moc i powinienem zmniejszyc? Mam jeszcze zamontowana pogodowke oryginalna i zegar czasowy eu2d ktorego nie ogarniam kompletnie i jest wylaczony. Nie mam pojecia jak dlugo powinien nagrzewac do zadanej temperatury i jakie jest jego optymalne ustawienie oraz jakie powinny byc cisnienia gazu i jak je pomierzyc. Dom grzeje 100m2 plus piwnice 50m2 i pietro 100m2 na zamrozeniowa. Podstawowo lece na pelecie ale ostatnio mi braklo i wlaczylem kociolek i takie rzeczy sie dzialy. W zimie raz mialem uruchomiony to rowniez szybko dochodzil do temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.