Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Defro Pomoc W Ustawieniach Temperatur


dasfa12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec na ekogroszek Defro komfort Eko duo 12kW. Sterownik tech K1pv5. Do ogrzania 100m2- grzejniki + częściowo podłogówka. Na piecu mam temp 60 stopni. tryb pracy pomp- pompy równległe. Mam zawór czterodrogowy. Nie wiem jaką ustawić temperaturę zadaną zaworu. Im wyższa to wyższą temperaturę pcha na grzejniki tak? A jeżeli uzyskam temperature w pokojach zadowalająca to co mam zrobic, zmniejszyć tą temperaturę??? Jak tak to do jakiej temp zeby grzejniki juz nie grzaly? co zrobic by pompa c.o. ciagle nie chodzila gdy nie potrzebuje juz ciepla na grzejniki? Na grzejnikach mam zawory termostatyczne. Mam dosc wysokie spalanie ekogroszku czy to jest spodowodwane tym ze na zaworze trzymam ciagle temp ok 50-55 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz głowice to zawór Ci niepotrzebny to po 1. Po 2 jak masz głowice to same powinny Ci 'odciąć' grzejnik jak w pokoju odpowiednia temp.

Po 3 bez panelu pokojowego skąd ma pompa wiedzieć że ma już nie chodzic bo ciepło?

Po 4 co znaczy duże spalaniem dla jednego 60 kg to mało dla innego 20 to duzo

Po 5 proponowałbym najpierw zapoznać się co do czego jest i jak działa i dużo zrozumiesz i ogarniesz, a jeśli nie to wtedy pytaj konkretniej podając więcej szczegółów

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.