Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Wielkości Naczynia Przeponowego.


pellastex2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie mam instalacje c.o o pojemności ok 1200 litrów ( w tym 1000l bufory).

Posiadam 2 naczynia przeponowe firmy reflex o pojemności 100 i 35 litrów. Wysokość słupa wody u mnie to 7 metrów.

Instalacja skonfigurowana jest tak że do 0.7bar dodaje 0.2 powietrza na odciętym od instalacji i pustym naczyniu co daje 0.9 bar.

Wody powinien był dodac do ciśnienia 1.2 bar (o 0.3 więcej niż powietrza).

Ale niestety pojemność ruch naczyń jest za mała jakieś nagrzeje bufory do temperatury powyżej 65 stopni zaczynają otwierać się zawory bezpieczeństwa 2.0 bar.

Kupiłem większe naczynie przeponowe z firmy Cimm o pojemności 250 litrów.

Pytanie do Was co zrobić z pozostałymi naczyniami wpiąć do układu te 250 i 100 i czy to pozwoli mi uzyskać 1.3 bar i nie otwieranie się zaworu przy podgrzaniu wody w buforach do 80 stopni?

Czy może inaczej to jakoś rozwiązać. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz będzie OK.

Ciekawostką w mojej instalacji jest to że małe naczynia - po 24l są wprost podłączone do kotłów ( DS i na pellet) ,

czyli nawet jak odetnę przez przypadek kocioł to nic złego się nie stanie - oczywiście oba kotły mają osobne ZB i manometry dla kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze zapytać Ciebie o kwestię naczynia schładzającego.

W dtr reflex jak się korzysta z instalacji o temp. (już nie pamiętam) ale chyba 70 wzwyż powinno się pomiędzy kotłem a naczyniem przeponowym stosować naczynie schładzające. Czy coś tobie wiadomo na ten temat?

Czy masz coś takiego zamontowane?

Jak z żywotnością takiego naczynia ale takie naczynie powinno podziałać?

Te naczynie co ja kupiłem są produkowane w 2011 ale nigdy nie montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.