Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Ocenę Schematu Co Z Zaworem 4 Drożnym I 3 Drożnym Na Bojler


czared

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Modernizuję całą instalację co na pex z rozdzielaczem .Posiadam dom piętrowy na parterze jest 7 grzejników i analogicznie na piętrze też 7 .Tak jak na schemacie rozdzielacz mam 2" ,na parterze 4 grzejniki rura pex 15,reszta 5 pionów pex 25 i 2 grzejniki na pionie.Proszę o zweryfikowanie poprawności mojego schematu i ewentualną korektę .Dodam że kocioł to Seko maxx le 17 kw i pojemność naczynia 35 litrów.


 


post-73528-0-61112200-1518159824_thumb.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedź,odpowietrznik jeszcze jedno pytanie z rozdzielacza wychodze 4 odcinkami pod grzejniki na parterze pex 15 z dolnym zasilaniem a reszta jest poprowadzona 5 pionami pex 25 od rozdzielacza przy piecu jak na schemacie  i na pionach wiszą max 2 grzejniki .Rozumiem że tu nie popełniłem błędu .Drugie pytanie czy pion łazienkowy (ten na schemacie ) czy  nie mógłby być odpowietrzany poprzez naczynie wyrównawcze czy lepiej założyć odpowietrznik automatyczny ?

 

post-73528-0-66244900-1518163675_thumb.jpg 

 

post-73528-0-19210000-1518163829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam odręczny schemat rozmieszczenia 5 pionów i 4 grzejników na parterze .Pytanie czy to rozwiązanie jest prawidłowe.

post-73528-0-45430700-1518173017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest średnica rury od 4D do rozdzielacza?

Jak duże są grzejniki co niby miałby iść do nich PEX25?

Nie lepiej dać kolejny rozdzielacz na piętrze niż ciągnąć tyle rur?

Jeden zawór zwrotny w obiegu CWU do wywalenia(w tej chwili są dwa) natomiast dołożyć zawór odcinający przy bojlerze na powrocie

Co do grzejnika łazienkowego to nie łączyć go z pionem(co idzie do naczynia) tylko jak pozostałe grzejniki,odpowietrznik ręczny

Odpowietrznik w obiegu CWU dałbym na zasilaniu przy samym bojlerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.