Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reguacja Zaworow Przy Grzejnikach


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie otóż nie posiadam żadnych zaworów 3-droznych tylko regulator pokojowy AURATON który steruje pompo  C.O czy gdybym ustawił na wszystkich zaworkach przy grzejnikach tak by lekko grzały ale cały czas czy było by to lepsze niż takie włączanie pieca i wyłączanie przez termostat pokojowy dodam ze moja instalacja to grube średnice rur..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nową instalację i podłogówke też. Nie wyłączam już terostatem. Lepiej pracuje u mnie centralne jak jest ciągle ale mniej. Czyli mam przymknięte terostaty na zaworach i podłogówkę na zaworze 3drożnym.  Kocioł nie musi się wygaszać na tak długo a pożniej nie ciągnie długo aby nadrobic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko nie dziw się jak będziesz sypał 40kg albo lepiej groszku na dobę...

  Kocioł na małej mocy ma niestety bardzo niską sprawność i paliwo nie jest efektywnie wykorzystane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm  Nie wiem bo każda instalacja jest inna....

 Ogrzewanie to nie tylko piec i sterownik ale całość, Grube rury nie przeszkadzają a przeciwnie , nawet czasem instaluje się taki  "akumulator ciepła" w postaci baniaka o pojemności kilku metrów sześciennych wody.

 Ważne jest aby kocioł był dobrany do zapotrzebowania na ciepło czyli nie przewymiarowany,  prawidłowo wykonana instalacja i dobrze policzona moc grzejników .

  U siebie też popełniłem błąd - policzyłem grzejniki bez brania pod uwagę temperatury zasilania tak jak się robiło dla starych żeliwniaków a tu zonk...  nowe mają moc podaną dla zasilania 85*C  i teraz muszę domontować trochę bo przy 55*C jest to o połowę za mało.

Póki co podniosłem temperaturę na 65*C i do wiosny jakoś wytrzymam....

 Natomiast co możesz zmienić o ustaw na noc temperaturę tylko o 1*C niższą niż w dzień. Po co rano piec ma nadganiać, idzie wtedy więcej opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.