Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Pracy Pieca?


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż moje centralne to stara instalacja czyli średnica rur to grube stare rury, ponieważ musiało to grawitacyjnie grzać,3 lata temu wymieniłem piec śmieciucha na złom a zamiast niego z podajnikiem retorta zwykła okrągła otwory tylko górne w retorcie,i o co mi chodzi podłączona jest pompa za pompo zawór sprerzynkowy który po wyłączeniu pompy zamyka cały układ a pompa steruje termostat pokojowy,efekt jest taki ze po wyłączeniu pompy w całym układzie woda się schłodzi, a po włączeniu pompy godzinę nagrzewa cały układ po mojemu to pompa powinna chodzić cały czas, ale jest to niemożliwe bo w domu byłoby za gorąco.........nie mam żadnych zaworów 3,4D  ani termostatów na grzejnikach ,czy gdybym ustawił na piecu  zadana powiedzmy 50stopni to piec by cały czas grzał czy to by było lepsze niż włączać pompę i wyłączać...........DZIEKI..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być tanio czy dobrze?

Jak tanio, to przed pompą połączyć zasilanie z powrotem do kotła rurą z zaworem i stworzyć prosty mieszacz pompowy.

Jak dobrze, ale drożej, to mieszacz 3D z siłownikiem i sterownikiem do niego. Lub jak wyżej napisano, zawory i głowice termostatyczne na wszystkich grzejnikach. Dodatkowo zawór równoważący lub jeden grzejnik (najlepiej najdalszy) z niewielkim, choć stałym przepływem. Pompa sama zmniejszy przepływ, jeśli głowice się przymkną.( o ile taką masz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przymknąć zawór, byle nie przed pompą i zmniejszyć moc pompy . Chyba że masz taką, która sama sobie zmniejszy.

Grzejesz albo przepływem, albo temperaturą, albo jednym i drugim. Obie wartości są wprost proporcjonalne. Przepływ X temperatura = ilość ciepła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa, Twój kocioł, jeśli to przeżyje. Ja bym tak nisko nie ustawiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj22 sprawdzałem co się dzieje w piecu czy zarasta przy niskiej zadanej 50st. ..czy to 50 czy 56st..kocioł w środku taki sam,gmaj22 nie wiem czy dobrze myślę ale gdybym tak ustawił temp..na piecu żeby była na styk z odbiorem budynku....wtedy chyba piec by pracował non-stop tylko czy wtedy nie spale więcej opału...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chcesz, żeby było na odwrót ;)

 

Na poważnie: zamontować termostaty albo mieszacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jaki powinien być stosunek pracy do podtrzymania, temp na zewnątrz 5st. Zawór 4d. Na 2 ustawiony. A jaki stosunek. Przy niższej temp.zawór 4d na np.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się, że na tak postawione pytanie nikt nie odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.