Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Jest Temperatura Przeciw Zamarzaniu


nessip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ciekawi mnie, a nie udało mi się znaleźć, z wyjątkiem manuala https://www.saunierduval.pl/archiwum/instrukcja-thema-classic-85133.pdf, jak działa tak ogólnie program przeciwzamrożeniowy w kotłach gazowych.

 

Głównie chodzi o zestawienie co jest bardziej opłacalne, włączyć program przeciw zamarzaniu czy też ustawić piec na cykliczne grzanie na niskich wartościach temperatury.

Sytuacja: Włączyłem program przeciw zamarzaniu w domu, którego aktualnie nie używam ale czasem tam zaglądam...no i po kilku wizytach wnioski, za każdym razem kiedy tam jestem słyszę, że piec pracuje a temperatura w domu jest około 14 stopni... to chyba jednak dość wysoko/malo ekonomicznie biorąc pod uwagę, że nikogo tam nie ma.

Wydaje mi się, że np. rozsądniej byłoby ustawić piec na dogrzewanie co np. 3h do 10 stopni wszystkich obwodów niż włączanie tego trybu. 

Jakie macie doświadczenia, wiedzę na ten temat - proszę dajcie znać.

 

Pozdrawiam,

nessip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten np Saunler Duval ma 16...tzn. jak temperatura w obwodzie spadnie poniżej 4 to dogrzewa do 16. Ja mam De Dietrich i w manualu nie ma informacji dotyczącej temperatur, jednak temperatura w domu dość wysoka i na rurkach czuć, że tam jest naprawdę ciepło więc podejrzewam, że jest podobnie albo jeszcze wyżej. Wydaje mi się to trochę bez sensu bo przecież po cholerę mi kilkanaście stopni... :) Czy mój pomysł na cykliczne dogrzanie ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.