Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logano G221 Automat Tech St480Zpid- Walka


leonwalcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku tygodni walczę z ustawieniami pieca buderus logano g221 automat  z tech st450zPID

najpierw testowałem zPID następnie ustawienia ręczne teraz znowu zPID

 

 

Proszę o podpowiedz o ustawienia regulacji klapki wentylatora ( zdjęcia )

post-77356-0-90996700-1516188143_thumb.pngpost-77356-0-86275100-1516188144_thumb.png

 

 

Po obserwacji wydaje mi się też ze groszek jest za nisko w palenisku

regulowałem współczynnik podawania do +30 co jeszcze można skorygować

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Klapka w wentylatorze musi być ciągle otwarta (tak aby nie opadała) oraz przesłona na wentylatorze jeśli ją masz również otwarta.
Algorytm PID pracuje raczej na niskich obrotach wentylatora (rzędu 1% na sterowniku) i takie obroty nie mają siły podnieść klapki przez co zaburzony jest proces palenia a dzięki temu temperatura spalin przez co sterownik szaleje.
Powróć do ustawień fabrycznych i zacznij go regulować na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paląc w PID z włączonym Hallotronem wszystkie klapki powinieneś mieć otwarte. Ster sam dobierze odpowiednio siłę nadmuchu. Oczywiście jeżeli prawidłowo masz ustawione parametry w menu serwis. Korekta współczynników podawania i wentylatora nie wiele daje.

Skoro piszesz ze pali ci się zbyt nisko to zakładam ze masz zbyt wysoką temperaturę podajnika i zapewne wiele dymu w koszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć dmuchawę i zobacz 4 śruby ... ja w swojej nie mam takich nakrętek jak ty na pokazanych zdjęciach.  

Czujnik spalin w rurze kominowej zainstaluj najlepiej ok 1m od kotła. 

Prawidłowa praca PID to również odczyt parametru temperatury spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłona wentylatora sprawdzona zajrzałem przez blaszkę rewizyjną którą od razu uszczelniłem

Teraz pytanie jak powinna być ustawiona przysłona na wentylatorze przy ręcznych ustawach(wyłączony PID)

Cały czas występuję problem nagrzewania kanału ślimaka, kopiec jest ale żar schodzi nisko,do tego spieki

Moje ustawienia

czas pod. 6 s  (wczesniej miałem 5s. do 20s  )

przerwa pod. 36s

siła nadmuchu  20% do 30 % (jak przysłona zamknięta musze dawać więcej 50 %)

podawanie w podtrzymaniu 10s

przerwa podtrzymania 15 min

wentyl w podtrzymaniu   30s  co 5 min

Dużo sadzy w piecu zaraz po czyszczeniu, komin sprawdzany.

Przesyłam zdjęcie palnika czy takie nierówne łączenie górnej krawędzi to rzecz normalna?

post-77356-0-96194800-1516522564_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniony palnik i korona powietrza na nową(EWMAR), zainstalowany czujnik temp. spalin,

Ustawiam teraz tryb dwustanowy bo mam problemy z wielkimi spiekami( prawdopodobnie wina groszku)

Kombinowałem podawanie 5-6 sekund   czas przerwy 15-50s   nie pomaga, klapka wentylatora odsłonięta całkowicie,

nadmuch wydaję sie wystarczający przy 20 %.

 

po wygaszeniu spalony groszek aż do dna palnika

 

Może jakieś podpowiedzi odnośnie ustawień?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przejście na PiD. Powrót do ustawień fabrycznych. Potem wprowadzić kod serwisowy 5162 i wejść w Menu Serwisowe-Granulacja- Gruba=pojawią się:

minimalna praca podajnika

maksymalna praca podajnika

min. przerwa podajnika

maks. przerwa podajnika

min. wentylator roboczy

maks.wentylator roboczy

min. obroty

maks. obroty.

Odpisać te ustawienia jako fabryczne by można było do nich wrócić. Proponuję następujące ustawienia dla groszku 26-28MJ

min. praca podajnika 1 sek

maks.praca podajn.   4 sek

min. przerwa. podaj.  40 sek

maks. przerwa pod.   50 sek

min. went. roboczy     20

maks. went. roboczy  32

min. obroty                 600

maks. obroty              1600

Współczynnik podawania przy dodatnich temperaturach na -23(minus23), współczynnik wentylatora 4. Co do rozgrzewania podajnika to: za duży ciąg kominowy=schodzenie żaru w dół podczas dłuższych przerw podawania, nieszczelna klapa zbiornika opału. Spieki=jakość paliwa, za duża ilość powietrza, za długie "leżenie węgla i popiołu" na palniku bez wzruszania złoża. Za dużo sadzy= mało powietrza na palnik i za dużo węgla. Ustawienia powinny zadziałać. Korekty zawsze jednym parametrem. Albo długością podawania, albo czasem przerwy pomiędzy podaniami. Nie wszystkim na raz i najlepiej  zmieniać wtedy gdy jesteś z stanie sprawdzić po około 3 godzinach efekty korekt. Tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam, że odgrzebuję stary temat... ale mam mega problem z tym piecem... mianowicie mam go od 5 lat już pod koniec sezonu grzewczego sprawiał problem bo się wyłączał raz na tydzień nie podając żadnego alarmu nic tylko pisało WYGASZONY. Odpaliłem go ponownie w zeszłym tygodniu i pojawił mi się dym z podajnika mimo, iż jest szczelnie domknięty... dolna część jest tak nagrzana, że nie można dotknąć podejrzewam że przez podajnik normalnie żar idzie... Mam cały przewód kominowy wyczyszczony także nie ma co tam zalegać... Jak chodzi i pracuje nie ma problemu ale jak wchodzi w tryb nadzór to od razu się przegrzewa i wali dymem... nie znam się na tym ale wyczytałem że żar może schodzić za nisko... 

W związku z tym mam pytanie czy ktoś może mi pomóc ?? Oficjalny serwis buderusa mnie olał podał chyba z 30 numerów telefonów i żaden z ich instalatorów nie zajmuje się już kotłami na ekogroszek.

Odkryłem także że czujnik od podajnika zwisa sobie luźno... Firma która to mi zakładała i budowała cały dom komleksowo nie istnieje już ;(

Jeśli ktoś jest ze śląska (jestem z Mikołowa) i jest mi w stanie pomóc bardzo bym prosił o kontakt na priv. Oczywiście zapłacę za pomoc.

Jeśli znacie instalatora godnego polecenia to prosiłbym o podanie namiarów. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.