Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Rt-16 Klimosz


Tom7011

Rekomendowane odpowiedzi

W opcjach serwisowych masz tam funkcje. Ja mam 75 zadana w tym 5 stopni histerezy czyli mam 80 stopni i kocioł przechodzi w podtrzymanie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 20:19, nieudacznik13 napisał:

W opcjach serwisowych masz tam funkcje. Ja mam 75 zadana w tym 5 stopni histerezy czyli mam 80 stopni i kocioł przechodzi w podtrzymanie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Znam doskonale parametry, które są dostępne w opcjach serwisowych i ponownie napiszę, że nie ma w sterowniku klimosz komfort(tatarek RT16) w ustawieniach parametru o nazwie ,,temperatura zadana''. Temperatura zadana jest wynikową kilku parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu.

Mam ten sterownik w kotle Klimosz Combi 4S i jak dla mnie to porażka. Jak ktoś wyżej pisał, jak wyłączę i włącze zasilanie przez pewien czas działa normalnie. Następnie zamknie mieszacz i go nie otworzy pomimo spadku temperatury w domu - pomaga jego wyłączenie i włączenie lub otwiera na maksa i pomimo, że w domu jest już przekroczona temperatura o 2-3 stopnie nadal jest otwarty - i dopiero wyłączenie i włączenie powoduje, że przez kilka godzin pracuje normalnie. Ręce opadają już. Mam drugi sterownik to w nim znowu nie działa praca auto, jak kocioł się wyłączy to już się nie włączy.

Czy jest jakiś alternatywny sterownik do tego kotła, bo te to masakra.

W tej chwili mieszacz mam ustawiony na pracę ręczną i pomimo, że muszę sam chodzić go podkręcać to przynajmniej w domu temperatura jest ok, i opału też idzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

r7adek też jestem tego zdania. Użytkuję go już kilka lat i tryb pid jest niedopracowany. W tym sezonie przeszedłem na tryb auto, ale widzę, że idzie więcej eko. Przy pid 5 worków wystarczyło na 8 dni a w auto na 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Przyłącze się mam od listopada klimosz le 20 z RT-16, ogólnie jestem zadowolony. Od stycznia do maja paliłem w PID trochę na średniej mocy potem na pełnej i nie było problemu. Mam porównanie z Defro (szwagier ma) i jednak sterownik  Defro lepszy jest od  RT-16, czytelniejszy, więcej opcji, wykres pracy w standardzie. RT-16 jest jakby prostszy tam więcej opcji jest prezentowany w sposób tekstowy. PID różnie się diametralnie wydaje mi się że RT-16 ma prostszy PID (obsługe niż Defro). Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.