Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kominem


boas43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mieszkam w domku pietrowym z lat 80-tych i posiadam od 9 lat piec zasypowy na miał. Niestety w tym roku na piętrze podczas palenia jest wyczuwalna woń spalenizny/dymu a czujnik dymu w pokoju, przez który przechodzi przewód kominowy wykazuje duże steżenie i uruchamia się alarm. Żadnych plam mokrych i wykwitów nie ma, ściana nie jest spekana czyli uważam że komin także nie jest rozszczelniony. Jako winowajcę podejrzewam przechodzenie spalin przez spoiny w cegłach .....

Teraz standardowe pytanie :

-  czy zmienić kanał spalinowy, ale to wiaże się z przeróbka czopucha pieca i wykuciem otworu w kotłowni w piwnicy - komin ma 3 kanały

 

- czy zastosować wkład kominowy ale jaki - ze stali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie poniewaz jak przytkne nos do ściany tam gdzie idzie kanał spalinowy to czuję "swąd" .

W celach testu przyłożyłem czujnik podczas pracy dmuchawy w miejsce gdzie jest ten kanał i odczyt stezenia gazów wzrósł. Jak dmuchawa przestała pracować to steżenie opadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak jeden z wielu na forum.

Niska temperatura spalin i taki efekt będzie się nasilał.

 

Edit

Chyba że masz gdzieś przeciek w górnej części. Z wyczystki woda się nie sączu?

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Zdecydowałem się na wkład kominowy.

Z jakiej firmy polecacie kupić wkład kominowy żaroodorny do pieca miałowego. Na allegro jest tego mnówstwo ale wolałbym cos kupić porządnego ze sprawdzonej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na lata to jedynie ceramika i lub cały nowy komin systemowy.

Rozpoznaj temat jakie są koszta rozwiercenia i wsadzenia wkłady ceramicznego.

Osobiście przy budowie domu kupiłem komin systemowy ok 3k zł  (fi200 7m wysokości). Jak budowlanka nie jest ci obca to taki komin postawiasz sam i wyjdzie taniej niż wkłady. Tylko też musisz przestrzegać zaleceń producenta bo taki komin służył latami.

W jednym i w drugim przypadku będzie niesamowity bałagan ale z racji że weszły przepisy odnośnie kotłów to i tak będziesz skazany na wymianę kotła do 202x roku na klasę 5. A ten zasypowiec też nie wiadomo ile pociągnie. 

Generalnie inwestycja w komin jest nieunikniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Zdecydowałem się na wkład kominowy.

Z jakiej firmy polecacie kupić wkład kominowy żaroodorny do pieca miałowego. Na allegro jest tego mnówstwo ale wolałbym cos kupić porządnego ze sprawdzonej firmy

Ja zakupiłem wkład ze stali i po weekendzie będzie montowany. Jak coś to odezwij się na PW jak będzie cię coś interesowało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A propos czujników dymu i czadu, to co polecacie? W necie jest tego cała masa, w sumie to nie wiem czym one się różnią, mają jakieś minimalne różnice w dokładności, ale na ile to jest prawda to nie wiem. Skłaniam się ku czemuś markowemu raczej np gerda.pl/czujniki-co-dymu-i-gazu.html ewentualnie coś innego, nie mam za bardzo pojęcia co jest dobre i by nie przepłacać jakoś za markę nadzwyczajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega @Przemysław85, przemyśl tą inwestycję pod kątem przyszłej wymiany kotła na inne źródło ciepła.

Najlepsze rozwiązanie, ceramika lub komin systemowy, doraźnie możesz zastosować wkład ze stali, ale ten nie wiadomo ile pociągnie i czy nie dokona żywota przed końcem Twojego zasypowca...tak czy inaczej wkład Cię nie minie...tak już całkiem prowizorycznie możesz kanał przeszlamować masą SKD która uszczelni Ci wszystkie szczeliny i na jakiś czas będzie spokój....ale to już tak naprawdę oszczędnościowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.