Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Do Klimosz Wally 17 Kw Jak Zrobic


Dartex2

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem wallego w sumie to samo co viadrus u22 s .kocioł będę montowal w przyszłą zimę ale powoli zbieram się do tego aby podłożyć pod nim podajnik.W klimosz cena ok 3500 zł. Najłatwiej kupić ale dlaczego nn ie zrobić ?mam na oku całkowity podajnik ekoenergi 10-15 kw za 1000.czy się nada?.zostanie mi pospawać skrzynkę ,dokupić jakiś zbiornik na złomie i sterownik.Wroce do pytania-czy ten podajnik nie jest zbyt małej mocy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapotrzebowanie na ciepło mieści się w tych granicach 10-15 kW to wystarczy.Nic nam nie wiadomo jakiej mocy jest ten kocioł ani jakie jest zapotrzebowanie na ciepło przez budynek wiec trudno coś doradzić .Zbiornik można też samemu zbudować np z blachy 2 mm i np ocynkowć   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom piętrowy z lat 80 ocieplony styropianem .Okna wymienione na piętrze jakieś 10lat temu.90metrow użytkowej ale rury idą piwnica i w ten sposób ją ogrzewaja(są owinięte kartonem).piec jak w opisie 17 kw na węgiel 14 na drewno. Jakiś czas temu udało mi się kupić coś takiego na złomie ale nie wiem czy będę mógł to dopasować ponieważ nie było retorty i nie wiem od jakiego to pieca.Dlatego szukam czegoś nowegoda85804271a4022969e418a3e3c9a7ad.jpgd8eb8796fe32360f0236d2e781c5bb5f.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym roku też będę przerabiał swojego Viadruska. Wypełnij  http://cieplowlasciwie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg cieplowlasciwe potrzebuje 10kw .Nie sądzę jednak aby to był właściwy przelicznik .iles lat temu mieliśmy taki piec dolnego spalania 12kw i tylko się denerwowali sny.Obecnie mam 18kw górnego spalania i wygląda to tak:przy -1 C na piecu temp na piecu to max 45 bo wyżej to mamy saunę w domu.Nie posiadam zaworu trójdrożne go.r.rury stalowe grzejniki to pół na pół płaszczowe z aluminiowymi.Staram się palić w sposób kroczący ponieważ cholera by mnie wziela aby codziennie wygarnąć żar z pieca.ciepla starcza na styk do rana.zaraz ktoś napisze że no co ty taka mała temp że piec zaraz zajezdzisz itp. Póki co piec ma 13 lat i nigdy nie było wyższej temp .Kupiłem zeliwniaka 17 kw z dwóch powodów 1 to jego długowieczność a 2 to że będę mógł tam palić wszystko a jak zrobię podstawkę to i wygodnie .Sądzę że piec mi padnie w przeciągu 2 lat więc tyle mam czasu aby spokojnie wszystko kupić i dopracować.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję w/g cieplowlasciwie   18 kw z CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 3 klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wallego w sumie to samo co viadrus u22 s .kocioł będę montowal w przyszłą zimę ale powoli zbieram się do tego aby podłożyć pod nim podajnik.W klimosz cena ok 3500 zł. Najłatwiej kupić ale dlaczego nn ie zrobić ?mam na oku całkowity podajnik ekoenergi 10-15 kw za 1000.czy się nada?.zostanie mi pospawać skrzynkę ,dokupić jakiś zbiornik na złomie i sterownik.Wroce do pytania-czy ten podajnik nie jest zbyt małej mocy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Poczytaj tu na forum tematy o kotłach żeliwnych z podajnikiem, jest tego trochę. Od siebie mogę dodać (miałem kiedyś kocioł żeliwny z podajnikiem tłokowym), jak masz miejsce w kotłowni to przemyśl zrobienie podajnika z oddzielną komorą spalania, ale taką z prawdziwego zdarzenia stalowo - ceramiczną, która będzie stała obok kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś podpasuje do kompletu podajnika troche się poczyści coś tam pospawa i bedzie LUX malina jak mawia majster   :D https://www.olx.pl/oferta/czesci-do-kotla-co-CID628-IDnyfdK.html#49c618074f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tu na forum tematy o kotłach żeliwnych z podajnikiem, jest tego trochę. Od siebie mogę dodać (miałem kiedyś kocioł żeliwny z podajnikiem tłokowym), jak masz miejsce w kotłowni to przemyśl zrobienie podajnika z oddzielną komorą spalania, ale taką z prawdziwego zdarzenia stalowo - ceramiczną, która będzie stała obok kotła.

Poczytałem .Siedzę już 2 godzin i nic nie wywnioskowałem ale może czytam nie to co ty. podrzuć proszę jakiegoś linka oraz ten sposób o którym pisałeś bo to dla mnie nowosc

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś podpasuje do kompletu podajnika troche się poczyści coś tam pospawa i bedzie LUX malina jak mawia majster :D https://www.olx.pl/oferta/czesci-do-kotla-co-CID628-IDnyfdK.html#49c618074f

D,zwolniłem i niestety nieaktualne a te części co pozostały to cena ciut droga .Ale jeśli ktoś by się skusił to ten zasobnik ceni się 400 zl

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przerabiałem u kuzyna takiego właśnie viadrusa na podajnik wniosek taki; podajnik kupiliśmy taki i w tym sklepie:https://www.youtube.com/watch?v=SgjJ4vQykr8 . Dziś bym tego nie kupił. Zasobnik trochę dziwny, podajnik żeliwny "ala" ekoenergia, ale największa porażka to podstawa. Kupiliśmy nie izolowaną ponieważ "sami to zrobimy za te 500zł." i zrobiliśmy , ale dopiero po dwóch sezonach. Bez izolacji tak się nagrzewa do ponad 100st. w całej kotłowni gorąco. Drzwi też marne bez izolacji. Dziś kupiłbym podstawę wodną (około 2 kw więcej), taką jak sprzedaje viadrus. https://www.youtube.com/watch?v=po0Y-efrUv0    Palnik kupiłbym obrotowy lub sv200  technixa     .http://technix.net.pl/p,17,podajnik_slimakowy_sv200.html    W tych palnikach spalisz chyba wszystko innych nie brałbym pod uwagę. Z forum podajnikach kolega Czp1 a kolego kacper12 ma palnik sv200 i podstawę wodną. Zakadaj z nimi to naświetlą trochę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pełna podstawa wodna .Wypełniona wodą jest tylko opaska szerokości 10 cm.Klimosz  nie produkuje pełnych podstaw wodnych .Pełne podstawy wodne produkuje czeski Viadrus ,ale cena zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D,zwolniłem i niestety nieaktualne a te części co pozostały to cena ciut droga .Ale jeśli ktoś by się skusił to ten zasobnik ceni się 400 zl

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Faktycznie porażka myślałem że za wszystkie te części jest cena 100 zł .SV 200 może jest i fajny ale ciekawe ile kosztuje ,sam się zastanawiam czy nie zbudować coś podobnego  i sprawdzić czy to faktycznie tak czysto spala  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie porażka myślałem że za wszystkie te części jest cena 100 zł .SV 200 może jest i fajny ale ciekawe ile kosztuje ,sam się zastanawiam czy nie zbudować coś podobnego i sprawdzić czy to faktycznie tak czysto spala :D

Jutro będę do nich dzwonił więc napiszę co i jak z tym palnikiem.Zastanawiam się jednak czy to dobre rozwiązanie ponieważ cała moc daj na bok podstawy więc musi być zrobiona z naprawdę grubej blachy(8-9mm) .Druga kwestia to że ciepło po odbiciu się od niej nie jest równomiernie rozporowadzone po kotle znajdującym się wyżej. No i hesCe mnie nurtuje pytanie czy zakładając taki palnik 5 klasy to jak to będzie w przyszłości .Sumarycznie będzie to kocioł 5 czy 3 klasy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątej klasy to są kotły a ie palniki. Przecież te same palniki są w V,IV,III kl. Piąta kl. to zmieniona konstrukcja kotła. Co do tej ściany podstawy to można włożyć płytę szamotową.

No nie wiem . Jak szukałem pieca jeździłem od sklepu do sklepu i wszędzie słyszałem to samo.panie ten sam kocioł rok temu to była 4 klasa a teraz trzeba było papierek zdobyć to już piąta i 2000 zł drozej

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielnik wystarczy z blachy 6 mm można dać i 8 mm ale to drożej i ciężar dodatkowy.Na zewnątrz trzeba ocieplić są takie wełny z folią aluminiową.W środku wyłożyć szamotem,albo płytami izolacyjnymi i potem szamot czy płyty szamotowe wg uznania .Do palnika SV 200 najlepiej na wylocie ustawić pod kątem szamot i odbić w górę spaliny .Pooglądaj jeszcze palniki ardeo ,AZPP, pancerpol, obrotowe.Ja zbiornik robiłem sam bo wolałem go od razu dobrze zabezpieczyć podkładem epoksydowym i polakierować.Teraz robią już zbiorniki z tworzywa sztucznego nie rdzewieją.

post-57460-0-36492600-1513847198_thumb.jpg

post-57460-0-22334700-1513847230_thumb.jpg

post-57460-0-91145600-1513847270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielnik wystarczy z blachy 6 mm można dać i 8 mm ale to drożej i ciężar dodatkowy.Na zewnątrz trzeba ocieplić są takie wełny z folią aluminiową.W środku wyłożyć szamotem,albo płytami izolacyjnymi i potem szamot czy płyty szamotowe wg uznania .Do palnika SV 200 najlepiej na wylocie ustawić pod kątem szamot i odbić w górę spaliny .Pooglądaj jeszcze palniki ardeo ,AZPP, pancerpol, obrotowe.Ja zbiornik robiłem sam bo wolałem go od razu dobrze zabezpieczyć podkładem epoksydowym i polakierować.Teraz robią już zbiorniki z tworzywa sztucznego nie rdzewieją.

Myślę że lepszy popielnik byłby z płaszczem wodnym .Niedaleko mnie mieszka spawaczzdun i sądzę że nie byłoby prolemu dla niego wykonanie tej kosntrukcji.Bylby dodatkowy odzysk ciepła.z początku zastanawiałem się czy nie wykorzystać dołu mojego pieca jako podstawy-Tyle że drzwiczki byłyby za małe.Podpowiedz jakiej mocy mam szukac?dzwoniłem już 3 razy aby spytać się o ten palnik SV ale chyba mają wyłączony tel.A czy ten nadawałby się?444a6ba8ecd7d5e942f468bead434f66.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepszy popielnik byłby z płaszczem wodnym .Niedaleko mnie mieszka spawaczzdun i sądzę że nie byłoby prolemu dla niego wykonanie tej kosntrukcji.Bylby dodatkowy odzysk ciepła.z początku zastanawiałem się czy nie wykorzystać dołu mojego pieca jako podstawy-Tyle że drzwiczki byłyby za małe.Podpowiedz jakiej mocy mam szukac?dzwoniłem już 3 razy aby spytać się o ten palnik SV ale chyba mają wyłączony tel.A czy ten nadawałby się?444a6ba8ecd7d5e942f468bead434f66.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Napisz do kol. Pieklorz. w sprawie sv200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten palnik to jest chyba mała ekoenergia 10 kW   ,cena bardzo kusząca .Ja jestem zwolennikiem palników obrotowych  spalają lepiej bardziej spiekające węgle .W sprawie SV 200 to faktycznie mistrz Pieklorz testował go od początku wiec wie o nim wszystko.Popielnik wodny też może być ,jak jest możliwość takiego wykonania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.