Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Którą Dmuchawę Zostawić


MariuszP

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam tak jak pisałem wcześniej posiadam w/w dmuchawy i paliłem w kotle używając na przemian obu zasyp orzecha 2 ten sam,sterownik proton pid w menu instalatora dla jednej jak i drugiej zmieniałem obroty min i max. Na rv14r paliło się o 1,5 godziny dłużej chociaż wydawało się że bardziej dmucha na minimum.Wpa117 natomiast jakby była troche za bardzo zamulona niby dmuchała już porozpaleniu ale płomienie na górze były mniej widoczne czym to może być spowodowane może dac większy kondensator do wpa117 taki z 1,5uF teraz jest tam 0,68uF czy to coś poprawi? Chciałbym zostawić dla siebie tą wpa bo raz że zużywa mniej prądu 34W a rv 60W a dwa że wygląda na solidniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Różnica między nimi niewielka. Ja bym niczego nie usprawnial, jeśli masz wrażenie że słabiej dmucha to zwiększ minimalnie moc nadmuchu. Można też zdemontować wentylator i przedmuchac wirnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,zdemontowałem i przedmichałem pwietrzem. A czy mógłbyś podac jakieś ustawienia do wpa ze sterownikiem Proton pid dzwoniłem do producenta sterownika ale nie mają akurat pod tę dmuchawę ustawień?Dmuchawa zamontowana na górze kotła 15kw zasypowy od Witkowskiego palę orzechem 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Niestety, ja mam sterownik TECH-a, ma on inny algorytm sterowania. Nie wiem który dokładnie masz sterownik, producent podaje chyba trzy typy. Na szybko , żadnych cudów bym nie wymyślał, ma poprawnie pracować i tyle. Na początek ustaw moc nadmuchu na najniższą wartość, jeśli nie będzie poprawnego spalania, podnoś siłę nadmuchu tyle aby spalało się czysto, beż widocznego dymu i w miarę spokojnie tzn. z widocznym płomieniem. Gdyby się okazało że masz ustawione najniżej jak tylko można a wentylator i tak dmucha za mocno, możesz przysłonić boczny wlot powietrza w wentylatorze powiedzmy do połowy a można i do 3/4. Natomiast odnośnie przedmuchów, z moim PID-em wentylator kręci non stop, u Ciebie są przerwy po dojściu do zadanej i musisz ustawić czas przedmuchów. Tutaj również bym ustawił wstępnie na powiedzmy co 2 minuty z połową  mocy wentylatora. W razie gdyby się okazało że podbija temp. potrzeba zmniejszyć, jeśli będzie za mało, zwiększyć. To już Twoje zadanie aby to z głową ustawić, nikt Ci nie poda gotowej recepty. Najważniejszy warunek do spełnienia to tak ustawić aby się odpowiednio spalało, a nie aby uzyskiwać jak największe oszczędności bo to droga do nikąd i narobisz sobie problemów z sadzą i smołą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małych zasypówkach do max.35kW sprawdza się w pracy RV14, cicho pracuje, ale oparta jest na tanim silniku zwartobiegunowym

tu nastawa w serwisowym ok. bieg 49 - ja ustawiam 70%, dla biegu 1 ledwo się kręci od ok.30% (ja daję nieco wyżej na ok.36%)

 

WPa117 jak jest podobna do WPa07, to bieg 49 ustawiam podobnie 70%, ale dół dla biegu 1 okolice 20-22%

 

WPa ma silniki solidne, to najczęściej jest niemiecki EBM, jedyny błąd jest taki,że producent dmuchawy montuje za mały kondensator, producent tego silnika zaleca 1uF a oni pakują 0,68uF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.