Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powolne Rozpalanie Kotła Od Góry Miałem


jugo18

Rekomendowane odpowiedzi

Postępowy, wyluzuj. Ma się w miarę ciągle i spokojnie palić ,nie huczeć. Spokojnie tzn. z werwą ale nie tak by darło wsio w komin. I tak po dojściu do zadanej kocioł stanie, wtedy czasem te przedmuchy ratują sytuację, po to są. Cały czas piszę o swoich doświadczeniach, ale przy używaniu kotła miałowego , nie uniwersalnego.

Jugo ustaw moc na 5 i testuj. Ty tylko widzisz jak to idzie i to Ty musisz tym regulować. Skoro tamten rok było OK, to w tym trafiłeś chyba na trefny towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek, jak najbardziej masz rację, ma się palić spokojnie, ale ciągle.

U siebie staram się tak ustawić, aby dmuchawa chodziła cały czas, ale na minimum i dmuchawa na pół zasłonięta.

Najlepszy byłby PID z czujnikiem temperatury spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent mojego miałowca na moim starym sterowniki dwustanowy "sugerował" takie ustawienia (sterownik ma 12 prędkości dmuchania);

Miał

-temperatura zadana-60°

-czas przedmuchu- 10s

-odstępy między przedmuchami-od 2 do 5

minut

-obroty minimalne-2 (przedmuchy)

-obroty maxymalne-od 5 do 7

Na dole instrukcji informacja;"Nastawy są tylko sygerowanymi nastawami przez producenta,mogą odbiegać od tych jakie powinny być zadane,zależy to od izolacji budynku, jakości i granulacji paliwa"

Znalazłem notatki z nastaw jakie miałem ustawione paląc wtedy miałem.

- czas przedmuchu 25s

- odstęp między przedmuchami 2 minuty

- obroty minimalne 3

- obroty maksymalne 6

Tak jak pisałem, obserwuj i metodą prób i błędów rób korekty. Miał będzie "gazował" niestety taki jego urok palenia metodą od góry. Należy ograniczyć gromadzenia się gazów do minimum.

Do tego służą te trzy parametry:

- obroty przedmuchów

- czas przedmuchów

- odstępy między przedmuchami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek, jak najbardziej masz rację, ma się palić spokojnie, ale ciągle.

U siebie staram się tak ustawić, aby dmuchawa chodziła cały czas, ale na minimum i dmuchawa na pół zasłonięta.

Najlepszy byłby PID z czujnikiem temperatury spalin.

No, ja taki sterownik mam, ten PID to bardzo ułatwia sterowanie kotłem. Jugo musi wszystko ustawić , moc, przerwy, przedmuch, przysłaniać wlot czy nie, itp. Ja mam z górki chociaż również czasem warto się zastanowić czy jakaś regulacja przyniesie więcej korzyści , czy raczej nie. Potrzebna jest taka żyłka do zrozumienia tych funkcji i za co odpowiadają. Trzymam kciuki za sukces, bo po prostu cieszy mnie gdy ktoś pozbędzie się problemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kotłów miałowych zasypowych, niekoniecznie zmniejszenie paleniska daje dobre efekty. Po prostu stołopalność będzie bardzo niska.

Zresztą przy wyliczaniu wielkości kotła, potrzebną moc mnoży się przez 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolnik czy mógłbyś się już nie wypowiadać w tym i innych tematach o których nie masz pojęcia? Wiedzą masz bardzo ograniczoną a swoimi wypowiedziami jedynie mieszasz w głowie tym którzy chcą się czegoś dowiedzieć.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "postępowego rolnika"

 

-Jeżeli ktoś ogrzewał lub nadal chce ogrzewać swój dom miałem,pali w kotle z tzw. zasypem cyklicznym.

Moc takiego kotła dobiera się w przeliczeniu średnio-dobowym,np. jeśli zapotrzebowanie budynku na ciepło wynosi 12kW,należy kupić kocioł 25kW.

Dlatego,żeby 1zasyp kotła wystarczył na całą dobę palenia.

Paliłem w takim kotle 12 lat,inni użytkownicy też i wiedzą co piszą.

Oczywiście,jeśli przechodzi się z miału na inny sortyment węgla typu orzech,wtedy taki kocioł jest za duży,należy zmniejszyć pow. rusztu i poj. komory zasypowej.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.