Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dolać Wody Do Naczynia Wyrównawczego C.o. ?


maniello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i pochwalę się nową instalacją C.O. z kotłem zasypowym górnego spalania SETLANS AIR 12kW. Ogólnie spoko kocioł.

 

Ogólnie już od jakiegoś czasu zacząłem sezon grzewczy i jeden grzejnik mi się zapowietrza, domyślam się że trzeba dolać wody do naczynia wyrównawczego który jest na strychu. Problem w tym, że nie wiem jak do niego nalać wodę bo wchodzą do niego dwie rury, jedna wprowadzająca, druga przelewowa i jeszcze jedna odpowietrzająca i w całym zbiorniku nie ma jakiegoś korka, którego można odkręcić i dolać wody.

Z tego co widziałem to ta rurka odpowietrzająca jest przykręcana czyli w sumie ją muszę odkręcić ? Ona jest lekko zakrzywiona kolankami w dół.

Jak piszę to mój pierwszy sezon z C.O. i uczę się obsługi.
Jak ktoś może coś doradzić to z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tyłu jest zatkany jakiś zawór, ale to chyba trzeba z ciśnieniem dolewać z sieci wodociągowej bo inaczej jak ją tam wpompować ? 
Ja słyszałem, że dolewa się w naczyniu wyrównawczym.

Jeśli jednak przez ten zawór na dole przy kotle to co i jak do niego podpiąć aby dopełniać okresowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie to faktycznie przesada hehe :D

Czyli normalnie podpiąć wąż do kurka z tyłu kotła odkręcić zawór i puścić wodę z kranu ? Kiedy będzie wiedział, że starczy dolewać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że rura przelewowa z naczyniem zbiorczym jest piętro wyżej od kotła. Tak myślę, że więcej jak litr góra 2 litry nie ma sensu lać i potem zobaczę na strychu czy mokro jak poleci z rury przelewowej. Jak będzie sucho to jeszcze z litr i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura przelewowa powinna być sprowadzona do kotłowni, nad zlew/kratkę ściekową, żeby było widać kiedy się przelewa. Jaką masz średnicę tej rury i rury idącej do naczynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica rury do naczynia to chyba 22. Też już się domyśliłem, że właśnie przeleje mi się na dół z naczynia. Muszę teraz sobie kupić taki wąż aby do kotła podpiąć i wlewać wodę z kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisowo minimum 1" lub CU28. Jak masz to naczynie podłączone do kotła, jesteś w stanie rozrysować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się jak to rozmiar rury dokładnie. Rura wychodzi z ciepłą wodą z kotła i idzie na grzejniki i zaraz koło kotła jest trójnik i rura idzie do góry ponad strop do naczynia na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura przelewowa wychodzi zaraz koło kotła, mam wiaderko podstawione jakby miało się przelewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.