Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej Firmy Kocioł Z Podajnikiem?


szymens8

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, dotacje to nabijanie kasy bankom ...polska jedyny kraj w którym aby dostać dotacje trzeba brać kredyt. Dlaczego nie jest jak na zachodzie? Wykonałem inwestycje np.termomodernizacje przedstawiam koszty w odpowiednim urzędzie i dostaje np.40% zwrotu inwestycji...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, widzę że SKAM-PV13kW to ciekawa propozycja i zawsze to już V klasa no ale żeby nie było tak pięknie to dzwoniąc do dwóch punktów w których oferują te kotły do sprzedaży czas realizacji to dopiero styczeń 2018 a więc bym musiał się jeszcze przemęczyć 2 miesiące na obecnym  miałowcu tylko problem w tym że w ogóle ostatnio ciężko gdzieś  kupić miał, a jeśli nawet jest dostępny to taki że ciężko tym w ogóle palić. Nawet próbowałem już ekogroszkiem palić ponieważ mam klapkę zamykającą dopływ powietrza i z tego co wiem niektórzy tak palą no i u mnie tez to się nawet paliło ale jednak trzeba pilnować żeby temperatura nie podskoczyła za bardzo a nie zawsze ktoś jest w domu a więc strach tak zostawić rozpalony piec. W  poprzednich latach nie było takiego problemu i miał był łatwo dostępny no i też palił się jakoś a więc problemu nie było no a teraz widzę że trzeba szukać na gwałt jakiegoś kotła z podajnikiem  żeby zimą się nie martwić. Macie jeszcze koledzy jakieś ciekawe propozycje kotłów na ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 10.11.2017 o 09:23, shogunzlasa napisał:

Podgrzewacz wody... To tak jak żarówka to element cieplny, a miał na składzie to podsypka pod kostkę brukową :D

Zawsze się znajdzie sposób na obejście systemu.

Ja np. myślałem o piecu 5tej klasy - ale niestety są duże gabarytowo, droższe, wymagają wkładu kominowego wg DTR. U mnie czekałaby mnie przeróbka kotłowni, postawienie wkładu kominowego (bo już po zasypowcu mam kwiatki na poddaszu), duża przeróbka instalacji.
Zakupiłem tańszy kocioł (dobrałem bebechy do pieca o wymaganej wysokości), mocniej dmucham w komin, palę suchym opałem - wyszło dużo taniej (bez przeróbki instalacji - tylko minimum, bez wkładu kominowego), ale trzeba być swiadomym tego wyboru (gorszy wymiennik, więcej ciepła w komin - dla ceglaka lepiej - ale większe straty, popielnika nie używam bo kocioł jest tak niski, że nie opłaca się tam nic stawiać). Ogólnie jestem zadowolony mimo w/w wad o których wiedziałem wcześniej (kotłownia po drodze do garażu, worek na popiół za drzwiami - fajnie bo piec jest mały - więcej miejsca, niefajnie bo pojemnik na opał jest mały itd itd.).

Wymiana pieca rzadko kończy się na samej wymianie pieca - więc jak coś robić to albo porządnie i mieć spokój. Albo jeśli taniej - to być świadomym wad danego rozwiązania - niestety nie zawsze jest kasa żeby zrobić coś na tip top.

Co do firemek - najpierw bym rozważył czy chce 5 klasę, potem patrzył na osprzęt a firma to już chyba ostatnie co by decydowało.

P.S. witkowski, galmet, stalkot, metalfach i inne to dla mnie jeden pies - biorą standardowy klocek kotła i wkładają tam co popadnie żeby było tanio - ciekawe czy to ktoś to przetestował, że osiąga daną moc, czy pasuje tam dany palnik, jakie ma emisje itd itd. - Jeszcze potrafią wcisnąć przewymiarowanego kloca - nie po to jest firma by użytkownik się pocił i zastanawiał czy ma dopasowany palnik do kotła...

Witaj, zgadzam się w 100% to co napisałeś, piec ma być prosty w budowie a i skuteczny, w tych w 5 klasie powstawiali płyty porcelanowe jakieś tam blachy i weź to czyść.Pozdrawiam.

W dniu 13.11.2017 o 18:54, Pieklorz napisał:

Ja jak jeszcze miałem kocioł tzw całodobowy miałowy to paliłem groszkiem typ gk.I on jest teoretycznie 8-35mm ale sprawdzało mi się to. Jak było cieplej zasypywałem do połowy i odpalałem od góry a jak już chłodniej to do pełna

Witaj, też mam taki całodobowy kocioł i z miału zrezygnowałem, żadna to oszczędność była, palę węglem i przyszedł czas na zmiany, teraz szukam pieca 20kw na ekogroszek i na drobny orzech może być groszek, taki uniwersalny opał, jaki piec Pieklorz by doradził, oczywiście z Pleszewa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, a wiesz dlaczego? w starych postach można bardzo dużo dobrych wpisów przeczytać a  nowe mnie nie interesują, ludzie po 3 a i 4 pompy, bufory i różne wynalazki zakładają, ja mam starą instalację grawitacyjną i proste a skuteczne rozwiązania mnie interesują, Sekom z SV200 mi jeden kolega polecił, myślę że to dobre kotły, tylko jedno w tych kotłach mi się nie podoba, oprawa drzwiczek się nie podoba, szczególnie dorobienie zawiasów, jak zrobią tak jak ja chcę to będzie ok.Pozdrawiam.

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.