Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzaniem W Wody Zasobniku.


marudaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam kocioł Vaillant thermocompact vc PL 180xeu h oraz zasobnik Vaillant VIH 115/3. Problem mam następujący, że nie działa sterowanie ogrzewania CWU. Na zasobniku mam 2 przełączniki do CO i CWU, do CO działa bez problemu. Piec grzeje wodę w zasobniku tylko z poziomu CO. Zasobnik jest podłączony pod piny w piecu 3 4 i 5. Posiadam też sterownik pokojowy który jest podłączony do pinów 7 8 i 9. W  momencie przełączania włącznika ogrzewania wody słychać, że przekaźniki w zasobniku działają ale nie załącza się piec. W cwu jest tez zawór trójdrożny który też kompletnie nie reaguje, nie dochodzi żadne napięcie. Woda krąży sobie przez centralne i przez zasobnik, oczywiście dzięki temu spada wydajność pompy i grzejniki grzeją do 1/3 wysokości. Spotkaliście się z takim problemem, komuś coś przychodzi do głowy jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Junkersie, który posiadam miałem taki problem, zawór nie przełączał się z CO na CWU, zasobnik był ogrzewany wodą z obiegu CO. Dwa razy mi na gwarancji wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór już naprawiony. Trzeba  było go rozruszać. Teraz się przełącza miedzy CO i CWU.

Ale jest dalej problem ze sterowaniem ogrzewania zasobnika, który nie włącza kotła . Na zasobniku jest potencjometr, przestawiam go na np. 7 (skala do 9) a piec nie reaguje. Podejrzewam, ze problem jest  w płytce sterującej w zasobniku. Był dzisiaj szpec od Vaillantów ale za bardzo nie pomógł. Chyba zdemontuję tą płytkę i zawiozę gdzieś do elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka naprawiona, póki co. Popstrykałem trochę włącznikami i potencjometrem i w końcu działa jak trzeba. Podejrzewam, że któryś z przekaźników w płytce zasobnika nie łączył. Zasobnik był podłączony do kotła tylko hydraulicznie, Wtyczka z przewodem elektrycznym leżała zaplombowana ze 20lat. Czyli elektryka się dociera dopiero :). Tacy majstrowie montowali kocioł.  Dzięki za zainteresowanie tematem. POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.