Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Po Wymianie Zasobnika Cwu


Matrim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o radę - wczoraj wymieniłem zasobnik na CWU, wymieniłem na identyczny z tym który posiadałem - biawar  220l, przed wymianą spuściłem cała wodę ze zbiornika a z wężownicy tylko tyle ile jej było - posiadam zawory przed wejściem i wyjściem, po napełnieniu zbiornika i dopuszczeniu wody do obiegu oraz uruchomieniu pieca nie grzeje mi wody. Wygląda to tak - pompka działa - rurka przed zbiornikiem jest ciepła natomiast przy wyjściu jest lodowata - nie następuje przepływ przez wężownicę. Do tego układu mam podłączony również grzejnik na łazienkę - on jest ciepły. Wodę do układu dolewałem powoli, odpowietrznik na piecu działał prawidłowo tj. słyszałem jak powietrze uchodzi, grzejnik łazienkowy jest podłączony rurką o mniejszej średnicy przed zaworem który otwiera drogę do zasobnika a powrót za zaworem odbioru ze zbiornika cwu, Przez 7 lat wszytko działało poprawnie.  Dziękuję za jakieś pomysły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tam żadnego zaworka zwrotnego? A jak zakręcisz grzejnik i puścisz tylko na bojler to coś się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły - ok problem usunąłem, może komuś się przyda rozwiązanie, spuściłem wodę do zaworu wejściowego do baniaka, odkręciłem przyłącze wyjścia - sprawdziłem czy jest woda, następnie powoli zacząłem napełniać instalację w między czasie odkręciłem zawór na pompie i najwyższy który znajduje się na grzejniku w łazience - połączone jest z instalacją cwu, i po powolnym napełnieniu wszystko zaczęło hulać. 

Dziekuję za zainteresowanie się tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wężownice są wyjątkowo wredne w odpowietrzaniu, miałem podobny problem tylko, że w całkowicie nowej instalacji, wszystko hulało jak złoto a odpowietrzenie CWU wymagało magicznych sztuczek, już miałem reklamować pompę bo myślałem, że ona jest winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.