Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drew-Met Eko-Prim Kompakt 23Kw 2,0. Pomoc Z Ustawieniami.


bandurama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad miesiąca jestem użytkownikiem kotła DREW-MET EKO-PRIM ze sterownikiem TECH. Wcześniej nigdy nie miałem do czynienia z paleniem na ekogroszek. Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc. A więc tak: 

Montażysta ustawił piec następująco:

Czas podawania:12

Przerwa podawania: 90

Czas podtrzymania: 15sek

Przerwa podtrzymania: 45 min

Wentylator: 30%

Histeza: 5stopni

Oczywiście też ustawił go w tryb letni. I tak:

Temperatura kotła zadana: 60 stopni

Temperatura bojlera zadana: 50 stopni.

I powiedział że jeżeli groszku by było za mało to to zwiększyć czas podawania. A jeżeli za dużo to go zmniejszać. Reszty nie kazał ruszać.

Na początku miałem problem bo piec podawał za dużo paliwa i część się wysypywała. Zostawała niedopalana.

A więc po swojemu zmieniałem ustawienia.

Czas podawania: 9

Przerwa podawania: 100

Niestety nie dało to rady. Okazało się że musiałem uszczelnić palenisko. Tam pod tą całą retorą położyć nowy silikon. Zostało to zrobione. Od razu jak ręką odjął problem z niedopalaniem zniknął. Lecz teraz pojawił się kolejny, paliwa jest chyba za mało. Jest prawie na równo z krawędziami tego całego kwadratu gdzie odbywa się spalanie. A jak wyczytałem w instrukcjach powinno być lekko nad,i do tego mieć kształt niskiego stożka. U mnie jest płaskie. Tak więc zacząłem znów zmieniać ustawienia. Teraz jest tak:

Czas podawania:23

Przerwa podawania: 80

Czas podtrzymania: 16 sek

Przerwa podtrzymania: 40min

Wentylator: 28%

Od kilku dni mam mniej więcej ustawienia zrównoważone, nic nie zmieniałem. Zauważyłem ostatnio że temperatura przy tych nowych ustawieniach rośnie do większej niż dawniej. Dawniej to było tak że temperatura na piecu spadała poniżej 45 to załączał się wentylator rozgrzewał piec do 50 i się wyłączał. I to było na tyle. Maksymalnie tam było 51 na piecu. Teraz wentylator wyłącza się przy 50 ale tak w tej retorze jest wszystko rozgrzane że nawet zobaczyłem na piecu 60 a na bojlerze 55. To dobrze? Tak ma być? Nic się nie dzieje? 

To takie pomniejsze pytania. A główne brzmi jakie najlepiej parametry zmienić aby było więcej groszku podawanie? Który czas w pracy czy podtrzymaniu? Czas podawania czy przerwy? Co zmniejszyć a co zwiększyć tak aby było dobrze?

Za pomoc z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedynie co to popiół. W miarę czysty nawet takiej porządnej garści nie ma większych kawałków. Ale to tak dobrze będzie gdy tak radykalnie zmienię ustawienia pracy? Osoba która montowała piec mówiła aby przerwa była w okolicach 90. A wiem że ten gość się zna na tym piecu bo już bardzo dużo ich zamontował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim opałem masz zasypany podajnik?

Mam dwa rodzaje (od dwóch dostawców).

Jeden to:

-typ:31.2 lub 32.1

-uziarnienie: 5-25 mm

Wartość opałowa: min 28.00kJ/kg

Zawartość popiołu: 4-6%

Zawartość siarki: poniżej 0,6%

Liczba Rogi: poniżej 12. 

(najprawdopodobniej to ten się teraz pali).

A mam jeszcze drogi to na workach tylko jest węgiel z KHW S.A-tyle o nim wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.