Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Automatycznym Odpowietrznikiem Na Kaloryferze


aga20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc. Z góry zakładam ,że nie zmam się w ogóle na hydraulice..   :unsure:

Mam problem odnośnie automatycznego odpowietrznika na kaloryferze.. Muszę niestety się przyznać do swojego błędu ponieważ z mojej raczej winy i głupoty zaczęła ulatywać woda właśnie z tego odpowietrznika.

w całym mieszkaniu grzejniki działają a w moim pokoju nie..Cały czas zimny.

.Głowica termostatyczna funkcjonuje w porządku.Znalazłam filmik na youtube,dzięki któremu  mogłam w prosty dla mnie ( dla dziewczyny)sposób to sprawdzić.

 

  Został mi jeden element,który wydał mi się głównym powodem problemu..Pomyślałam ,że odpowietrznik nie działa prawidłowo ,więc odkręciłam górną nakrętkę i delikatnie próbowałam przeczyścić igłą.. ;(  

Przyznaję ,że to głupi ruch z mojej strony i nie powinnam tego ruszać..nie mając o tym pojęcia.... Niestety jetem obecnie sama  i przez 2 dni nie mam zbytnio kontaktu z Nikim. 

 

Proszę o radę ..Czy jestem w stanie zrobić coś sama ,aby to naprawić?

Na obecną chwilę jedynie co mogłam zrobić to zakręcić korek na górze tego odpowietrznika,aby woda nie uchodziła.

 

Czy przez moją głupotę trzeba będzie teraz wymienić cały zawór odpowietrzający ?

Co może być powodem ,że mój kaloryfer zimny..

Proszę o jakiekolwiek rady i wskazówki.. 

 

dołączam  zdjęcia.

 

Z góry dziękuję.

Agnieszka

post-75459-0-18261100-1509452308_thumb.jpg

post-75459-0-23050900-1509452318_thumb.jpg

post-75459-0-03781700-1509452325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może rzeczywiscie grzejnik jest zapowietrzony ale może tez być przymknięty(lub całkiem zamknięty) zawór odcinający na powrocie(u dołu grzejnika-gdybyś mogła dać foto jeszcze rury powrotnej)Góra grzejnika za zaworem zasilającym jest całkiem zimna?bo zakładam że rura zasilająca grzejnik jest ciepła.Lepiej żeby zamiast tego odpowietrznika automatycznego był mechaniczny(ręczny)co rodzę zmienić gdyby zaistniała potrzeba wymiany odpowietrznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grzejnika dochodzą dwie rury pierwsza to zasilanie(góra grzejnika)- ta widoczna na zdjeciu gdzie zawór termostatyczny a druga tzw.powrót-(dół grzejnika) i tu też powinien być zawór tzw odcinający.Najlepiej zdjęcie gdzie odchodzi druga rura od grzejnika.Nie mówię że akurat to jest przyczyną niegrzejącego grzejnika ale to jedna opcji którą należy sprawdzić w pierwszej kolejności.Po prostu gdyby był przypadkowo zamknięty to nie ma obiegu czynnika grzewczego przez grzejnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko u mnie wyglada jak widać na zdjeciach.. Muszę powiedzieć ,że grzejnik był   ciepły 2 dni temu...ale z umiarem... raz trochę grzeje,a innym razem nic.. -mimo ,że w innych pokojach tak. 

za ścianą gdzie jest drugi pokój rury wszystkie są ciepłe i kaloryfer..... Czy jest mozłiwe aby właściciel  domu  zamknął mi jakiś zawór w piwnicy aby nie dopływała woda do mojego tylko kaloryfera ? czy jest to w ogóle mozliwe ,aby zamknąć coś tylko w jednym pokoju?

Już sama nie wiem co myśleć...

post-75459-0-62458700-1509456280_thumb.jpg

post-75459-0-00380500-1509456288_thumb.jpg

post-75459-0-49259000-1509456712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo) ale zawór niestety jest odkręcony czyli to nie jest przyczyną :(

Możesz jeszcze zdjąć głowicę z zaworu termostatycznego(ustawiwszy ja uprzednio na 5-max.otwarta) i sprawdzić czy chodzi trzpień zaworu termostatycznego(czy nie jest wciśnięty-tak może  się stać gdy zawór pozostaje skręcony na okres letni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(  To ja już nie wiem...Mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi..

 

Mam jeszcze pytanie  odnośnie zaworu odpowietrzającego  ... co teraz mam zrobić z nim? jak poluzuję czerwoną nakretkę to woda ulatuje.... a powinna być odkrecona jak wcześnijej była...aby powietrze ulatywało.. a nie zakręcona jak teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sobie nie poradzisz z wymianą odpowietrznika(jest wkręcony na konopiach)Trzeba zakręcić zawór termostatyczny oraz tan na powrocie(chyba tam jest na klucz imbus,ewentualnie płaski śrubokręt) i dopiero wtedy po odcięciu grzejnika można wymienić odpowietrznik,najlepiej na ręczny jest prosty w obsłudze)woda leci z niego=grzejnik odpowietrzony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś ogarniętego znajomego/brata/szwagra/wujka? To nieskomplikowany zabieg a i narzędzia żadne specjalne niepotrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..tak sie składa ,że jestem za granicą  i nie mam przy sobie nikogo kto mógły to zrobić..  Mam  kontakt tylko z kilkoma osobami z Polski, ale jedyną osobą która najbajdziej ogarnia  tutaj tego typu  " tematy"   jestem ja.. :) 

 Dużo zrobiłam sama i dużo jestem w stanie zrobić ( mimo,że jestem dziewczyną)..ale trzeba mi tylko powiedzieć jak . Chętnie bym sie tego podjęła..bo wiem,że to nie jest zbyt skomplikowane... jednak  potrzebuję dokładnej  instrukcji co do wykonania..aby nie zalać pokoju... nie mogę sobie pozwolić na żadne niedopatrzenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisał @odpowietrznik:

1. Zakręcasz głowicę na 0

2. Zakręcasz zawór powrotny na dole ten co robiłaś dodatkowe zdjęcie. Tam jest klucz imbus chyba 10ka albo 12ka możesz dopasować też płaski śrubokręt żeby to zakręcić

3. Odkręcaez odpowietrznik (trochę wody i tak wycieknie, zabezpiecz podłogę)

4. Wkręcasz nowy ręczny odpowietrznik np taki

post-2974-0-42751700-1509462752_thumb.jpg

post-2974-0-11988200-1509462770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.