Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie automatyczne odpowietrzniki w co


MCIECHOWSKI

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedź.

Już wiem że mój fachowiec zepsuł kilka elementów w instalacji.

Czy na pionach idących na piętro odpowietrzniki automaty mają być założone na zasilaniu i powrocie ?

Zamontował mi tylko na powrocie.

ps.

Czy zbiornik przelewowy mas być podłączony na powrocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ten temat był poruszany wiele razy, Naczynie wzbiorcze powinno być podłączone do zasilania z kotła, czyli z najwyższego króćca kotła. Prowadzenie rury bezpieczeństwa powinno omijać wszystkie urządzenia i armaturę, które zmniejszają przekrój rury,

"2.6.4 Układ połączeń rur zabezpieczających. Rura bezpieczeństwa powinna łączyć najwyżej położoną część

przestrzeni wodnej kotła z przestrzenią powietrzną naczynia wzbiorczego powyżej rury przelewowej. W przypadku

jednego kotła lub wymiennika ciepła, rura bezpieczeństwa na odcinku od kotła lub wymiennika do połączenia

z dolną częścią przestrzeni wodnej naczynia wzbiorczego może być jednocześnie rurą wzbiorczą

(rys.4). W przypadku dwóch lub więcej kotłów lub wymienników ciepła, każdy kocioł lub wymiennik powinien

być zabezpieczony samodzielną rurą bezpieczeństwa, a rura wzbiorcza powinna łączyć zbiorczą rurę powrotną

znajdującą się bezpośrednio przy kotłach z dolną częścią przestrzeni wodnej naczynia wzbiorczego (rys.5)

Przy rozdziale górnym pion wznośny może spełniać rolę odcinka rury bezpieczeństwa i rury wzbiorczej.

Przy rozdziale dolnym, jeżeli źródło ciepła ma moc mniejszą niż 25kW, część instalacji wewnętrznej ogrzewania

wodnego może być użyta jako rury zabezpieczające."

a rura powinna mieć wewnętrzną średnicę nie mniejszą niż 25mm - tak jest napisane w normie: "2.6.1 Rura bezpieczeństwa Wewnętrzna średnica rury bezpieczeństwa dRB mm dla każdego kotła lub wymiennika

wynosić powinna wynosić co najmniej d 8,08 pierwiastek 3-go stopnia z mocy kotła w kW lecz nie mniej niż 25mm "

Załączyłem Ci cytaty z normy PN-91 B02413

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem mam żle podłączony zbiornik przelewowy będę to przerabiał ma być tak:

"Naczynie wzbiorcze powinno być podłączone do zasilania z kotła, czyli z najwyższego króćca kotła. Prowadzenie rury bezpieczeństwa powinno omijać wszystkie urządzenia i armaturę, które zmniejszają przekrój "

 

a ja mam zrobione piony na piętro i z tego pionu na powrocie rurką o przekroju 14mm wew podłączony zbiornik przelewowy.

Czy to do czsu przeróbki nie wybuchnie gdy woda się zagotuje. ?

 

no i pytanie o te odpowietrzniki na pionie

czy na obu rurkach czy tylko wystarczy na powrocie bo tak mi łajza zamontowała automatyczny odpowietrznik.

Pytam bo jeden obieg mi się zapowietrz co dwa dni odpowietrzam 3 grzejniki. Drugi obieg ( 3 grzejnikijest ok) . Dla mnie to dziwne że tylko jeden się zapowietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.