Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoka Temperatura Co ,pid Vegas 11Kw


oTomasz87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę opanować ustawień pieca w programie PID.

Gdy nastawiam temperaturę CO 53stopnie ,piec przechodzi w tryb nadzoru przy temperaturze 58stopni i jest ok, wyłącza się wentylator iiiiiiii temperatura potrafi urosnąć do ponad 72 stopni... nadzór nastawiłem na 1% dmuchania przez 5sekund i przerwa na 30 minut, a podawanie 1sekunda i przerwy 5 minut, przesłona wentylatora otwarta a komin przymknięty na maksa. Eko groszek SKARBEK 27-28MJ co może być przyczyną wzrostu temperatury, eko groszek, za duży ciąg w kominie czy jakaś inna przyczyna???

Jestem świeżym posiadaczem kotła z podajnikiem na eko groszek i jestem laikiem w tych sprawach.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw histerezę na minimalną, masz bardzo mocny opał, a kocioł duzo za duży na tak mały odbiór mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,a zmiana opału na mniej kaloryczny pomoże ?

Zastanawiam sie czy nie zamontować jeszcze reduktora ciągu kominowego ,wydaje mi sie ze ten ciąg rozpala mi cały czas groszek w retorcie :-/

 

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź błyskawiczną :-)

załączę fotkę jak to wygląda na sterowniku po obniżeniu temperatury :-/

Edytowane przez oTomasz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyższy komin, tym wyższy ciąg i RCK napewno zapobiega podczas wietrznej pogody rozżarzaniu paleniska.

Mniej kaloryczny opał też pomoże dużym wybiegom temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze zamontować jeszcze jedną przesłonę na rurze pomiędzy kotłem a kominem?Czy to ryzykowne?

Bo RCK trochę kosztuje, a wietrznych dni trochę przez zimę będzie,opału mam 1 tonę także muszę to wypalić, .Chyba będę mieszał z tym słabszym groszkiem który kupię.

 

Dzięki z pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji jeśli ktoś kupi kocioł ze sterownikiem TECH ST-755 zPid to niech sprawdzi oprogramowanie bo potrafią wgrać program starszego sterownika ST-750 i wentylator szaleje i robi nam w kotle huragan choć na wyświetlaczu cały czas pokazuje 1%nawiewu palenisko się zapada i żar zaczyna nam się cofać do podajnika tak było w moim przypadku , a serwis twierdził że wszystko jest w porządku. potrzebowałem godzinę czasu żeby ich  przekonać że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam ten sam problem z tym piecem, jak sprawdzić oprogramowanie sterownika st-755 ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już aktualizowałem sterownik,bo miał starsze oprogramowanie. Jak ustawić optymalnie kocioł żeby ekologicznie pobierał opał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jadę na programie PID i próbuję opanować temperaturę podajnika... Jeśli można wiedzieć jaka jest temperatura u Ciebie na podajniku max??? I czy palisz tym programem PID?

Wiem tyle że PID nie należy do ekonomicznych,ale czy ekologicznych to nie wiem...Na pewno nie spełnia norm UE bo próbowałem z dofinansowaniem do tego kotła...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji jeśli ktoś kupi kocioł ze sterownikiem TECH ST-755 zPid to niech sprawdzi oprogramowanie bo potrafią wgrać program starszego sterownika ST-750 i wentylator szaleje i robi nam w kotle huragan choć na wyświetlaczu cały czas pokazuje 1%nawiewu palenisko się zapada i żar zaczyna nam się cofać do podajnika tak było w moim przypadku , a serwis twierdził że wszystko jest w porządku. potrzebowałem godzinę czasu żeby ich  przekonać że coś jest nie tak.

 Witam

Czy możesz udostępnić aktualizację sterownika mam taki sam sterownik ST-755 a oprogramowanie z 750 , nie mogę się doprosić Techa o wysłanie

 

[email protected]

 

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mogę wysłać ale dopiero wieczorem jak z pracy wrócę.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, udało mi się wysłać na podanego przez Ciebie maila. Maam nadzieje ze pomogłem. Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki oTmasz87 teraz piec chodzi jak powinien współczynnik wentylatora działa

 

 

stara werjsja to S.256.52.69   po aktualizacji S.256.52.96

Edytowane przez Markus270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cieszę się że mogłem pomóc ,w razie problemów lub pytań pisać.

 

Mam pytanko do Ciebie Markus270, czy możemy wymienić się mailowo ewentualnie jakimiś informacjami na przykład temperatury podajnika,jakim ekogroszkiem palisz(kaloryczność), ile m2 ogrzewasz itp???

 

 

Był bym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie jest jeszcze nowsze oprogramowanie dla sterownika ST-755 dzisiaj postaram się coś więcej dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest :)

S.256.52.100     1.4.0

 

Od razu uprzedzam, nie posiadam pliku, kupiłem kocioł już z takim firmware.

Edytowane przez piterr123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne!!! Już posiadam plik :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Jakieś zmiany w tym sterowniku? Można prosić o przesłanie wersji 100? Jak można zrobić kopię aktualnej wersji?

[email protected]

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz aktualną na kotle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

hej, podaj maila

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.