Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy! Remont Instalacji Centralnego Ogrzewania.


TomekZar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc i doradzenie mi w kwestii remontu instalacji centralnego ogrzewania. Mieszkam w domu o powierzchni użytkowej ok 200m2, instalacja jest starego typu (tzn. grube stalowe rury) grawitacyjna z dołożoną pompą. Ze względu na słabą wydajność chciałbym zmniejszyć przekroje rur całej instalacji. I tu pojawia się zapytanie i problem, ponieważ chcę zacząć od wymiany rur od pieca do pionów (ok 50m). Na dzień dzisiejszy wyjście z pieca jest rurą 2",a odprowadzenie do pionu piony1,5' i doprowadzenie do grzejników 1/2 'grzejników jest (16szt. żeliwnych) Rury 1,5" oraz część rur 2" które znajdują się w piwnicy chcę zmniejszyć w tym roku do przekroju 22mm, aby zmniejszyć ilość wody w układzie. Ewentualnie zmienić pompę na taką o większej wydajności. Docelowo oczywiście planuję wymienić piony oraz grzejniki ale nie w tym roku. Czy takie rozwiązanie (tymczasowe) na rację bytu. Dołączam rysunek poglądowy- o ile można to tak nazwać smile-2.gif. Proszę o wypowiedź i pomoc.

Dziękuję

post-75316-0-23676500-1508839666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonkretyzuj, co oznacza "słaba wydajność", czy dom ocieplony.Wymiana instalacji raczej nie podniesie wydajności , a wpędzi cię w koszty.

Najwyżej można poprawić to co jest 'skopane'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zapowietrzona instalacja.Odpowietrz instalację i pompę.Ja swoją instalację odpowietrzyłem za trzecim razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piec na ekogroszek, który posiadam ma problem z ogrzaniem tak dużej ilości wody w układzie. Celem jest zmniejszenie ilości wody. Czy zmniejszenie średnicy rur wpłynie na lepsze i szybsze rozprowadzenie ciepła w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niszcz instalacji grawitacyjnej - działająca grawitacja jest na wagę złota. Instalacja na grubych rurach wolniej się rozpędza ale też wolniej stygnie, A dzięki temu, że masz duży zład wody masz większą bezwładność instalacji (działa trochę jak bufor)...

Jaka moc kotła, jaki budynek i jakie grzejniki (moc lub rozmiar)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka instalacje na grubych stalowych rurach i nie jest ona przyczyną twoich problemów. U mnie pompa na I biegu, wszystkie kaloryfery ciepłe, jasne że będzie to trochę później niż na cienkich rurach ale bez przesady.Problemów szukaj na palniku kotła np nieuszczelniona korona czy zbyt dużo powietrza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, od tamtego sezonu na każdym (prawie) grzejniku i na pionach, mam automaty odpowietrzające, więc prawdopodobnie nie to jest przyczyną. 

 

A wiesz, że automaty na grzejnikach często zaciągają powietrze do układu? Montowanie odpowietrzników automatycznych gdzie się da to nie jest panaceum na zapowietrzenie instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.