Skocz do zawartości
IGNOROWANY

De Ditriech Mcr2 Bic - Problem Z C.w.u


Bozo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z kotłem a własciwie tylko z CWU. Mam ustawioną temp CWU na 50 stopni - jak wiecie kocioł ten ma mały zbiornik wbudowany a sam kocioł pelni role kotła dwufunkcyjnego.

1. Problem jest taki ze jak zejdzie juz woda z tego zbiornika to piec nie podgrzewa  mi bierzacej wody - prad jonizacji jest na poziomie 7.x ale niestety wentylator pracuje tylko z 13stka a z prysznica leci zmina woda - dawniej tak nie działał tzn nie byla taka jak bezposrednio ze zbiornika ale mimo wszyskto była ciepła

2. Po zakręceniu wody (gdzie zeszła już cała ze zbiornika) kocioł zaczał się dziwnie zachowywać aby podgrzać wode w zbiorniku  co 30 sek  przechodzi z trybu podgrzewania zbiornika (4) na 8'mke i tak w kółko aż po kilku minutach uda mu się podgrzać wodę w zbiorniku. Wydaje mi się że wcześniej podgrzanie wody w zbiorniku poprostu uruchamiala sie 4ka a wentylator pracowal z wysoką mocą a nie 13stka.

 

Pytanie co mogło sie stać - czy jakiś reset ustawień by nie pomógł ? Czy może od razu wzywać serwisanta ? - piec jest jescze rok na gwarancji ma 4 lata

 

Pzdr i dziękuję za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji 5 lat jest tylko na wymiennik 2 na pozostałe elementy kotła, oczywiście warunkiem gwarancji są co roczne przeglądy jeśli nie robiłeś to przedłużona gwarancja już nie obowiązuje. Wezwij serwis bo widać ewidentnie problem braku przepływu a przyczyn może być bardzo wiele od zatkanych filtrów , uszkodzonej pompy lub czujników po zakamienienie wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.