Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotowoltaika 3Kw Czy Ktoś Posiada.


Dioob

Rekomendowane odpowiedzi

a ma ktoś inatalację ok 3kW , bez licznika 2kierunkowego OFFGRID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 22:47, Mancio napisał:

Zostaje mi w kieszeni 1700 zł rocznie,

Ile rocznie płaciłeś za prąd , a ile po założeniu PV?
Bo ja 1200 zł za cały rok, w tym prądu mało a więcej opłat i chyba mi sie to nie skalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 00:09, jolo747 napisał:

a ma ktoś inatalację ok 3kW , bez licznika 2kierunkowego OFFGRID

To ma być jako dodatkowe zasilanie domu na wydzielonej instalacji z akumulatorami czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 połączone z instalacją 230V, bez oddawania nadwyżki do sieci , nadwyżka na grzałki cwu ,ostatecznie akumulator 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być zrobione na inwerterze sieciowym to da się to zrobić z udziałem watt routera  (tzw strażnik mocy)  ,albo inwerter hybrydowy tylko nie wiem czy taka instalacja też nie powinna  być zgłoszona bo jednak trzeba się zsynchronizować z siecią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jest sporo gotowych zestawów na hybrydowym , natomiast zależy mi na opinii posiadacza, żeby ewentualnie ustrzec się jakichś błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba coś zgłaszać ?, jak długo to masz ? jakieś uwagi ?, mam instalacje 1 Fazową, chciał bym instalację z panelami od 1500  ale mocniejszym inwerterem ,nad akumulatorami nie myślałem , wydają mi się za drogie , wolał bym chyba nadmiar wrzucić w bojer albo centralne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie tą instalację 3 miesiące temu dopiero. Ale ponieważ sprzedaję/składuję w PGE nadmiar energii, musiałem się do nich zgłosić oraz skorzystałem z programu Mój Prąd i dostałem zwrot 5tys.zł

Bez zgłaszania, tez możesz taki inwerter używać, jako off-grid. Czyli tylko używasz do tego co podepniesz na wyjściu inwertera. Jest fajna możliwość mieszania i automatycznego dobierania potrzebnej na wyjściu energii, jeżeli panele nie dają wystarczająco dużo. Czyli może sobie dobrać albo z akumulatorów lub z sieci. Oczywiście to wszystko do jego max mocy, czyli w moim przypadku 3kW.

A za akumulatory AGM dałem w sumie 2tys.zł i już na nich oczywiście pracowałem. Gdy mi wyłączą zasilanie, to z nich spokojnie mogę sobie pobrać zasilanie. Ale również dobieram - tak jak pisałem powyżej - gdy z paneli nie mam wystarczająco na zasilanie.

Nie wiem jakiego masz dystrybutora energii i jakie ma ograniczenia, u mnie PGE ma na 1 fazę 3.6kW max co mogłem podłączyć inwerter.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.