Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler 300 Litrów Na 6 Osób Czy Może Być?


JankoM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak z tematu zadałem w moim ostatnim poście ale temat jest już praktycznie nie odwiedzany więc pozwolę sobie otworzyć nowy temat.

Sprawa wygląda jak poniżej.

 

Trafiłem na bojler Viessmann Vitocell 100-B niestety o pojemności 300 litrów ,jest to bojler stojący z dwoma wężownicami i powłoką ceraprotect (mam podobną powłokę w bojlerze przy piecu gazowym Viessmanna został zamontowany w 2001 roku ,w tym roku sprawdzałem stan anody i byłem mocno zdziwiony super stanem zbiornika i wężownicy).

Pytanie czy przy tak dużej pojemności jest sens się w to pakować ,w domu jest 6 osób które korzystają z wody,jest pomysł aby zamontować w przyszłości kolektory ale to przyszłość.

Druga sprawa to piec mam obecnie Junkersa Supraclass K 32-1 S62  ,pytanie czy sobie poradzi z tak dużym bojlerem,na początku pewnie bym połączył obie wężownice tylko jak szeregowo czy równolegle.

Jest jeszcze jedna możliwość -mam piec gazowy wiszący jednofunkcyjny z zasobnikiem 100 litrów ,można by było  do dolnej wężownicy podłączyć piec na drewno a do górnej gazowy ale boję się co będzie latem kiedy w piecu na drewno nie będzie się palić.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu.  :blink:

 

post-38372-0-91689400-1507101457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pojemność to mam 2 płaszczowy 300 litrów i na 8 osób starcza na 2-3 dni. Z tym że grzeje go do 80-90 stopni. Wiadomo w zimę przy paleniu ciągłym będzie 60 stopni ale ogólnie zapas jest.

Jeśli masz prysznice to przy 6 osobach powinno Ci wystarczyć 200.

Natomiast jeśli kocioł kondensacyjny to wziąłbym 300 i grzał niższa temperatura

 

Ja uważam że przy gazie i 300 litrach to nawet jak podłączysz 1 wężownice ta wyżej to i tak będzie dobrze. Najwyżej piec odpali się rano i wieczorem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.