Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Dwupłaszczowy Pionowy Zasilany Grawitacyjnie


JankoM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem na etapie kupna bojlera 200 litrów ,wybrałem już że powinien to być dwupłaszczowy najlepiej pionowy ale ,no właśnie ale czy będzie działał dobrze w układzie grawitacyjnym jeśli zamontuję go na tym samym poziomie co piec.

Do tej pory miałem Galmeta 140 litrów dwupłaszczowego zamontowany pod sufitem w kotłowni i działał dobrze,teraz chcę kupić używanego nierdzewnego Viessmanna na jakimś portalu,czy takie używki są jeszcze godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło zawsze szło do góry. w przypadku zamontowania wymiennika powyżej jest to tylko dodatkowy bardzo duży odbiornik ciepła. W przypadku montażu poniżej lub na poziomie dolnym kotła proponuję małą pompę z regulatorem temperatury na wyjściu wody cwu do układu odbiorczego domu.

Znalazłem też poziomy dwupłaszczowy 200 litrów ale trochę wymiary (70x70x130) i waga jednak to 200kg wody plus ciężar bojlera pewnie z 50 kg mnie przerażają.

Można taki bojler powiesić na uchwytach ściennych??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanymi nie ma problemu, nic się raczej nie dzieje...też chciałem taki kupić, ale w końcu zdecydowałem się na zbiornik dwupłaszczowy Ermet epidianowany w środku (140l)..i wydaje się, że to był bardzo dobry wybór..obecnie go testuję i szybkość nagrzewania wody jest naprawdę bardzo dobra...i najważniejsze, ciepłej wody nie brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobra ścian to powiesisz, jak słaba to trzeba stojaki dorobić

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa ,jeśli zdejmę ten stelaż z kątowników i blachy boczne to czy mogę wykorzystać sam zbiornik i umieścić go na uchwytach ściennych??

Jak zachowa się ta piana ocieplająca ?

Ze względu na niezbyt dużo miejsca nad piecem taki sposób instalacji by mnie interesował.

post-38372-0-51100000-1506892045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na bojler Viessmann Vitocell 100-B niestety o pojemności 300 litrów ,jest to bojler stojący z dwoma wężownicami i powłoką ceraprotect (mam podobną powłokę w bojlerze przy piecu gazowym Viessmanna został zamontowany w 2001 roku ,w tym roku sprawdzałem stan anody i byłem mocno zdziwiony super stanem zbiornika i wężownicy).

Pytanie czy przy tak dużej pojemności jest sens się w to pakować ,w domu jest 6 osób które korzystają z wody,jest pomysł aby zamontować w przyszłości kolektory ale to przyszłość.

Druga sprawa to piec mam obecnie Junkersa Supraclass K 32-1 S62  ,pytanie czy sobie poradzi z tak dużym bojlerem,na początku pewnie bym połączył obie wężownice.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu. :blink:

 

post-38372-0-39989700-1507046616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.