Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kus Iii Od P2Ar Czy Jakiś Inny?


MistrzMasarski

Rekomendowane odpowiedzi

Zdam relacje.

Dziś przywiozlem go na działkę i na więcej nie było czasu (chrzest u siostry).

Będę działał tylko weekendy, także troszkę to potrwa. Układ wg schematu tj. pisałem na https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23793-schemat-podłączenia-bufora-który-wybrać/?fromsearch=1

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak tam kociołek??

Coś tam podziałałem , ale znów sobota mi uciekła - bo miałem pilne zlecenie .

Poza tym pożyczona gwintownica okazała się być b. kiepska (dobra na 3/4 ale nie na 1 i 11/2")

i zrobiłem tylko to co widać, załączam kilka fotek we/wy kotła.

Okazało się też, że wyj. z buforka (na grzałkę i termometry są nie w tym miejscu co planowałem (muszę się posiłkować skośnymi termometrami,

będzie mała rewizja na grzałkę do pom. obok. w razie wymiany)

Podr

post-65829-0-61286500-1508745754_thumb.jpg

post-65829-0-75381900-1508745800_thumb.jpg

post-65829-0-75934100-1508745869_thumb.jpg

post-65829-0-40921800-1508746248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajesz na bufor jakiegoś dobrego ocieplenia?Żeby nie zasłonić termometrów to może 5cm wejdzie.Latem jak wysoko nagrzejesz bufor to szybko się wychłodzi,szkoda prądu.Ja zakładałem zwykłe małe elektroniczne termometry,przewody nawet do 5m i w jednym miejscu masz tablicę z przekrojem temperatur na buforze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie oczywiscie ze będzie, ocieple też i naczynie wzbiorcze. Na

Cwu będzie osobny zbiornik z wezownicą.

Termometry elektroniczne - jestem za, jest tam obok podciągnięta skrętka, poza tym przecież mam ST-409n do podpięcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał rozwiązane grzanie wody w tym zbiorniku do cwu-będziesz grzał zbiornik wężownicą czy w wężownicy będzie płynęła woda użytkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepszy sposób żeby w parę minut naładować bojler i mieć ciepłą wodę.Kiedyś miałem odwrotnie i nagrzanie bojlera 140l wymagało ok.2-3 godzin pracy kotła,teraz to kwestia 10minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działalismy na miarę możliwości,

pozostało mi podłączenie sterownika, czujników i kilku zaworów tj. Napełniania, spustu. zalac i testować. Może w następny weekend skończę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpalony. Generalnie jest ok, tylną klapę musiałem doszlifowac- zacinala się po rozpaleniu. Komin 27x27 H=4m nieco niski, - uważam że brakuje mu nieco ciągu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jednym z rozdzielaczy mam zawory zwrotne diamond - zbyt mocno trzymają sprężyny w nich. Pompka Alpha 2L słabo sobie z nimi radziła. Na próbę jeden z nich - powrotny do bufora zdjąłem i było już lepiej. Wymienię oba dwa i będzie git.

Z zaworami zwrot. kfa na 2 rozdzielaczu jest ok.

Naladowalem bufor 1000l na grawitacji do 60st. i rozladowywalem na podłogę temp. 35st., W końcu nie trzeba grzać kominka, w domku 21-22st. Przyjemnie się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.