Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Bufor? Z Blachy Czarnej Czy Ocynkowanej?


miku19

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy,

Tak się zastanawiam nad swoją instalacją czy warto wydawać $$ na bufor, pieniądze niemałe bo nowy to około 2kpln (500L 0W), czy zatem można zamiast zbiornika z "czarnej" stali dać ocynk?

Czy to szkodzi w obiegu ogrzewania (coś jak sytuacja z alluminium, i miedzią)?

 

Pytam dlatego, jak sami zresztą wiecie, można na portalach aukcyjnych dostać zbiorniki ocynkowane, kulkuset litrowe za przysłowiowe kilka stówek :) Przyłącza zapewne trzeba będzie dorobić, ocieplenie też, czy to warto?

 

Dziękuję za Wasze opinie :)

 

Opublikowano

Czy warto bufor czy nie to juz każdy musi przekalkulowac sam.

Ale jeśli chcesz bufor to ocynku nie kupuj. Jeśli na tą chwilę to wydatek za duży to lepiej poczekaj i kup jak juz będziesz mógł.

Co się dzieje z ocynkiem w instalacji grzewczej możesz poczytać, a bufor grzejesz wysoko wiec tym bardziej.

BTW z pewnych powodów musiałem spuścić wodę z obiegu kotłowego wiec przy okazji sprawdziłem filtry. Moje zdziwienie było duże bo nie zobaczyłem ani jednego paprocha, filtry czysciutkie i woda również. W instalacji mam tylko kocioł, mosiądz, miedź i nierdzewkę i jeden sezon za mną.

Z ocynkiem mogło by nie być tak wesoło...

Opublikowano

Witam. Również od jakiegoś czasu poszukuję bufora i faktycznie ceny niektórych są dość spore jak na prosty zbiornik 0w. Zastanawiałem się nad  ocynkowanym hydroforowym, sporo tego na aukcjach i ceny niskie, więc zacząłem "googlować" i znalazłem artykuł:

http://www.a-test-serwis.pl/strony/14/ocynk-zabroniony/

więc ocynk odpada.

Co do nowych buforów to w dobrej cenie znalazłem LMG 0w 500L bez izolacji za 1324zł (https://zbiornik-buforowy.eu/cena-lmg.php) i na atmopol 580L bez izolacji w cenie 1490zł (http://zbiornikakumulacyjny.pl/bez-wezownic/)

Opublikowano

To nie robią w Polsce bufory  z tworzywa sztucznego,polimerów  włókien szklanych ?  Rury CO robią ( wytrzymują wysoką temperaturę) ,a zbiornika by się nie dało zrobić  wzmocnionego z zewnątrz:)

Opublikowano

Robią, ale mało kogo na to stać.

Bo i po co takie kombinacje.

Taki zbiornik musi wytrzymać i ponad 100C i ponad 3 bary ciśnienia  - koszt pewnie kilka razy większy niż stalowego. kto by to kupował?

z resztą na całym świecie są stosowane stalowe.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.