Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma Ekopell 16Kw Vs Viessmann Easypell 20Kw


grajek350

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze!
Jutro zamawiam piec i mam dylemat.
Byłem już zdecydowany na firmę defro jednak w ostatniej chwili w sklepie Pan namieszał mi w głowie proponując żebym się zastanowił nad Viessmanem bo to "mercedes" wśród pieców.
Ogólnie bardzo dużo jest sprzecznych informacji na internecie jeżeli chodzi o piec Viessmana, więc teraz już sam nie wiem co wybrać. Czy ktoś użytkuje te kotły i mógłby mi doradzić który ewentualnie Waszym zdaniem jest lepszy?
Proszę o jakieś konkrety i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakości w/w kotłów być może wypowie się ktoś z doświadczonych forumowiczów znających ich wady i zalety, ale opinią Pana sprzedawcy bym się nie podpierał, raczej na pewno proponuje coś, na czym ma większą marżę, poza tym, potrzebujesz aż 20 KW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary dom. Pół drewniany a drugie pół murowany. Około 150 m2.

Easypell jest dostępny u nas tylko w wersji 20kw.

Myślałem że 16 kw mi wystarczy dlatego myślałem ciągle o defro.

Sprzedawca jest moim znajomym więc myślę że nie proponował mi tego żeby na mnie zarobić. Jeżeli chodzi o sterowanie piecem to wiem że defro ma więcej możliwości. Proszę jeszcze o jakieś opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kolega audilhr miał na myśli to, że sigma to klon ogniwo eko plus i kocioł typowo pod węgiel, a nie konstrukcja stworzona z myślą o pellecie. Jest na rynku wiele dobrych polskich kotłów, czasami warto się rozejrzeć i pomtśleć samodzielnie. W rodzinie do domu 200 m2 docieplonego wlasnie zaufany sprzedawca doradzil smoka z nominalną 26, gdziem max napewno powyzej 30 KW, teraz przez 80℅ sezonu to nie chodzi nawet na te 30 %...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem Cie urazić, ale troche mnie wyprowadziłeś z równowagi pisząc że sigma ekopell jest raczej do groszku.. 

wiem że najpierw był to piec przystosowany do groszku, ale jednak został przerobiony na piec do pelletu i spełnia wszystkie wymagania i posiada certyfikaty, więc myślę że jest to dobra opcja. 

O Viessmanie czytam i doczytuję się coraz to gorszych wiadomości, więc raczej wybiorę defro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stalo po prostu chce ci pomoc zebys sie nie meczyl w trakcie uzytkowania tego kotla, tak posiada certyfikaty ale z przerobek to bylo wstawienie palnika na pellet, jako kociol ekogroszkowy jak najbardzie tak jako peletowy ja bym szukal bardziej z tych co ci podalem. Tak wiem cena troszke inna, druga sprawa to warunki gwarancji w defro chore. Sam posiadam kociol defro bo tak samo polecil mi sprzedawca dzisiaj bym raczej szukal cos innego. A o Viessmanie sam sobie juz odpowiedziales hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten defro bio slim jest całkiem całkiem. Podpytaj użytkowników tego kotła bo kilku już się odzywało tu na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobry wybór :)

Jeżeli możesz to jak doleci piecyk wklej tu na forum fotki kociołka i zdaj relacje :)

Wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stalo po prostu chce ci pomoc zebys sie nie meczyl w trakcie uzytkowania tego kotla, tak posiada certyfikaty ale z przerobek to bylo wstawienie palnika na pellet, jako kociol ekogroszkowy jak najbardzie tak jako peletowy ja bym szukal bardziej z tych co ci podalem. Tak wiem cena troszke inna, druga sprawa to warunki gwarancji w defro chore. Sam posiadam kociol defro bo tak samo polecil mi sprzedawca dzisiaj bym raczej szukal cos innego. A o Viessmanie sam sobie juz odpowiedziales hehe.

A jaki typowo peletowy kocioł o mocy ok. 20kW mógłbyś polecić?

Wprawdzie będę potrzebował gdzieś dopiero za rok, ale już chciałbym rozeznać rynek niezawodnych kotłów, z samoczyszczącym palnikiem peletowym. Zależy mi na wygodzie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

mam pytanie, 

wczoraj dotarł do mnie piec Defro o mocy 16kw

jak wyciągnąłem z kartona Palnik, to na palniku widnieje naklejka 20kW

teraz nie wiem czy palniki są wszystkie o mocy 20kW czy jest jakas pomyłka.

ktoś może wie o co chodzi /?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.