Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzaczek Skd Instalacja


Franc27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainstalowano mi kocioł Krzaczek SKD, C.O. to same grzejniki do tego 300 l. zbiornik C.W.U.

Instalatorzy wyrzucili pompę CWU, zostawiając tylko jedną, która ma pełnić funkcję CO i CWU stwierdzili, że tak będzie lepiej. Podłączenie sterownika (ST 32) do pompy CWU oczywiście pozostało niepodłączone.  Niby ciepła woda jest, ale tylko ciepła, przy temperaturze na piecu 60 st i baterii odkręconej na max. z kranu leci ciepła (nie gorąca) woda. Ponadto trzeba na nią bardzo długo czekać, a łazienka jest za ścianą kotłowni,  woda bardzo szybko stygnie, co już jest dziwne, przy tak dużym zbiorniku. Możecie rzucić okiem na tę instalację i wypowiedzieć się na ten temat?

 

post-56592-0-65694700-1506292050_thumb.jpg

post-56592-0-32879500-1506292082_thumb.jpg

post-56592-0-55320300-1506292082_thumb.jpg

post-56592-0-77313300-1506292082_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa za zawór 4d na zasilanie(tam gdzie masz termometr)

Pompa CWU potrzebna bo jak widać grawitacyjnie słabo grzeje

Brak zabezpieczenia kotła (nie widać rury bezpieczeństwa). Zawór bezpieczeństwa to za za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel firmy, która instalowała kocioł powiedział, żeby zadzwonić bezpośrednio do serwisanta firmy Krzaczek co też uczyniłem. Serwisant powiedział, że można zrobić instalację na jednej pompie na powrocie, tylko sterownik musi być ustawiony w trybie "ogrzewanie domu" i CO odłączać zaworem. Tak też ustawiłem, ale woda ciągle nie jest gorąca, pomimo temperatury na piecu 60 stopni. No i grzejniki też nie są takie ciepłe jak powinny być. O co chodzi z tą pompą na powrocie? Nie znam się na tym, ale nie powinna być na zasilaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłych mają serwisantów nie ma co. Aż się nie chce komentować.

Pompa na powrocie tak ale nie przy opcji z zaworem 4d.

Spytaj tego serwisanta czemu to nie działa skoro instalacja jest wg jego zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają wykształcenie, ale wszyscy w kierunku bankowość, albo marketing i zarządzanie.

Hydraulicy wyjechali do Francji, a ci co zostali, to przeważnie za panem majstrem

miesiąc torbę nosili, a teraz są instalatorami nie hydraulikami. Hydraulik kojarzy im

się z zapchanym kiblem. Sorry, taki mamy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator to funkcja a zawodem jest hydraulik - np technik hydraulik , lub technik instalacji sanitarnych , inżynier hydraulik lub inżynier instalacji sanitarnych

A instalator to ogólna nazwa człowieka , który robi instalację i to dowolną np elektryczną, logiczną wodną  itd.

Co do klimatu to jest dobry, tylko nie ma do tego trudnego fachu ludzi.

 

 

PS

Pół roku temu szukałem młodych do przyuczenia i nie znalazłem nikogo sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzisz już trochę na forum i nic nie czytasz ,ani nie chcesz znaleźć samodzielnie potrzebnych informacji 

Poczytaj np tu  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19810-zapewnienie-ochrony-powrotu-na-kocio%C5%82/page-1 #1 post - masz schematy prawidlowe.

 

PS

Ważne jest czy pompa jest na zasilaniu czy na powrocie, a u krzaczka to im wszystko jedno - wstyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na forum, ale instalacje to dla mnie czarna magia, tym bardziej, że ilu instalatorów tyle opinii, każdy twierdzi, że ma rację, a ja jako laik nie mam możliwości tego zweryfikować, bo każdy nawet z tych niedouczonych instalatorów ma wiedzę większą ode mnie :)

Wydawało mi się do tej pory, że pompy powinny być tuż za kotłem na zasilaniu, zarówno CO jak i CWU, ale panowie instalatorzy z dużej lokalnej firmy stwierdzili, że to nieprawda, i można jedną wywalić i zostawić tylko jedną na powrocie. Nie uwierzyłem, więc dali mi telefon do producenta kotła i, tak jak napisałem wcześniej serwisant producenta również stwierdził, że jedna pompa na zasilaniu jest ok. Na moje pytanie po co w takim razie w sterowniku tryb letni i jak grzać samą CWU odpowiedział, że trzeba ustawić tryb ogrzewanie domu i zaworem zamykać CO na lato.

Jak napalę w kotle i odetnę wyjście z kotła na instalację CO to kocioł błyskawicznie łapie wysoką temperaturę i uruchamia alarm zbyt wysokiej temperatury kotła, więc nie bardzo wiem jak to ma działać w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.