Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Pompa Ciepła Wps 33


Guliwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jestem posiadaczem ( niestety) pompy ciepła Buderus WPS 33. Od półtora roku monitoruję zużycie energii przez pompę i zauważyłam, że włącza się cyklicznie 48 razy na dobę ( jedna sprężarka na przemian). Poprosiłem serwis o interwencję i tak od półtora roku walczymy. Obecnie pompa załącza się cyklicznie co 46 min. Nikt nie wie o co chodzi. Chyba wyczerpano już limit zmian nastaw. Ten proceder generuje olbrzymie koszty i boję się o stan sprężarek. Podpowiedzcie proszę , czy to jest normalne, że pompa załącza się mimo, że nie ma odbioru ciepła ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Guliwer.

Używam pompę gruntowa wprawdzie innej marki, ale Twoja sytuacja nie jest normalna.

Pewnie jest coś nie tak ze sterownikiem.

Słyszałem,że pompa może włączać się max.  3 x w ciągu godziny, ale chyba tylko po to aby uzupełnić ubytek ciepła.

Jak włącza się sama dla siebie, to powinny być jakieś zabezpieczenia przed tą możliwością.

Elektronika jednak może szwankować, jest niekiedy zbyt skomplikowana, przez co wrażliwa na błędy.

Jeśli pompę masz na gwarancji, to żądaj natychmiastowej reakcji serwisu, jak po gwarancji to przydałby się dobry serwisant, który potrafi zareagować.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.