Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rośnie Temperatura Kotła A Woda Nie Jest Podgrzewana


nessip

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum. Dla informacji jestem laikiem jeśli chodzi o instalacje grzewcze, hydraulikę czy kotły. Mam następujący problem:

Posiadam piec De Dietrich MC 25i...do tej pory wszystko było ok. Pod kocioł podłączona jest instalacja solarna więc od kwietnia kocioł nie był uruchamiany bo wszystko zapewniały solary. Ostatnie dni były raczej "ciemne" i przyszedł czas by piec uruchomić. Odpalam, piec pyka, zapala...mija 30 sekund i gasi płomień. Co się okazuje mam w ustawieniach maks temp pieca 75 stopni a temperatura rośnie do 95....no i chyba działa system bezpieczeństwa. Coś się zepsuło. Macie jakieś sugestie? Bo ta instalacja działa 3 lata także nie sądzę by coś było źle podłączone, zainstalowane, ale raczej coś się zepsuło. Każda sugestia cenna, ewentualnie kontakt do dobrego serwisanta Żyrardów/Mszczonów.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Opublikowano

Zawrów nikt nie dotykał, obniżyłem temp. załączenia ogrzewania grzejników i niestety dalej to samo. Odpala...pracuje przez 30 sek- 1 min...i wyłącza :( Dzięki za pomysł ale to nie to. Chyba, że tak jak mówisz coś zdechło z zaworem czy pompą...a w takim wypadku dalej szukam serwisanta...

Pozdr.

M.

Opublikowano

Tak , te czerwone to są pompy - tam trzeba odkręcić te duże śruby - srebrne i spróbować ruszyć wyrniki pomp, lub wprost postukać , nawet młotkiem przez deskę w obudowę z żeliwa , kilka razy wokół korpusu.

Dodatkowo nad pompami są zawory zwrotne - te mosiężne walce, je też ostukaj, mogły się przyssać.

Opublikowano

Jesteś Mistrz...trochę mam utrudniony dostęp do tych urządzeń ale jutro to zrobię. Dziękuję za wskazówki. Dam znać co i jak...

Opublikowano

Wszystko postaram sie zbadac wieczorem. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie :) Nagralem zachowanie kotła:

Opublikowano

I wygląda na to, że pomysły mi się skończyły, opukałem obie pompy, i nic się nie wydarzyło. Ciepło na rurach kończy się na dole pompy po prawej stronie. Rura pod jest gorąca. Jak się dostać do wirnika ? To z przodu pompy to jest jakaś śruba ? to się odkręca ? Nie wiem jak sprawdzić czy dochodzi tam napięcie, po odkręceniu czarnej nakrętki na dole pompy widać tylko pierścień zaciskowy i nie bardzo wiem czy na końcu przewodu jest jakaś wtyczka czy coś, czy mogę go po prostu wyciągnąć do dołu...???

Opublikowano

Oś wirnika jest pod tą srebrną śrubą, wykręcasz ją , czasem może trochę wody polecieć, ale niedużo.

Aby napięcie sprawdzić trzeba zdjąć dekiel zacisków pompy - powinna być 1 śrubka na środku tego dekla.

Podaj jeszcze jakie to typy pomp.

post-18578-0-32125000-1504560908_thumb.jpg

Opublikowano

Ok. Sprawa jasna. Dziś już z racji pory odpuszczam. Ciąg dalszy jutro :) A pompy to Grundfos UPS 25-40. Tak w ogóle to mam wrażenie, że ani jedna ani druga pompa nie pracuje. Nie słyszę ich...tylko syczenie pieca. Dziękuję Sambor :)

Opublikowano

Good point....tak pewnie moze sie to zakonczyc...ale chce sprobowac wszystkich mozliwych opcji :)

Opublikowano

Cześć. Problemów i zagadek ciąg dalszy. Ponieważ mój plan dnia wymaga ode mnie nieobecności w domu 6 rano do 20-21 i nie daję rady wszystkiego ogarnąć i serwisować to poddałem się i bogatszy o informacje od Sambora ale zgodnie z sugestią Dobroslaw0 wezwałem hydraulika opisując mu problem i prosząc o pomoc. Przyjechali, podobno rozebrali pompy i hydraulik do mnie dzwoni z informacją, że wszystko jest ok...sprawdzili, przestawili piec bo miałem ogrzewanie ustawione na 12/18 stopni więc ustawili 16/23 i grzejniki ciepłe i podłoga też....Hmmm...Nie wzieli grosza...bo to taka robota...Wracam do domu i faktycznie grzejniki gorące, podłoga grzeje (obwód B/A)...ale jak tylko spróbuję włączyć CWU to po 3-5 minutach piec osiąga graniczne 75 stopni i się wyłącza. Gdzie jest 3ci obieg? Jest jeszcze jakaś pompa??? Czy coś w środku zdechło. Dajcie wskazówkę poproszę bo ja kompletnie już nie wiem co wymyślić...

 

Pozdr,

M.

Opublikowano

Nie mam zielonego pojęcia. W sumie nie wiem nawet jakby miał to robić. Instalację solarną mam już chyba 3 lata i tak jak kojarzę to tam jest tak, że jeśli temp w zbiorniku od solarów jest 10 stopni wyższa od tego co jest w zbiorniku pieca to otwiera się zawór i przelewa z solarów do pieca. Nie ma innej zaleźności. Woda do układów CO i CWU jest podawana tylko wtedy gdy osiągnie temperaturę, która jest wyższa niż zadana różnica. Jest jeszcze dodatkowy zawór, który spuszcza gorącą wodę w grzejniki jeśli zbiornik solarów ma powyżej 60-70 stopni a już nie może oddać do pieca to wtedy wywala w CO...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Sytuacja rozwiązana. Spece, którzy byli za 1-szym razem zajęli się tymi pompkami czerwonymi...jedna od podłogówki, druga od C.O. A jak się okazuje, za piecem, ukryta przed wzrokiem niepowołanych i mniej uważnych, była jeszcze pompa C.W.U. i tą należało wymienić :) Dziękuję Panowie za rady i pomysły. Na chwilę obecną u mnie problemy rozwiązane :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.