Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Wykonać Ogrzewanie Ścienne


krypa1920

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, chyba źle napisałem

Chodzi mi zwiększenie współczynnika lambda tynku

Miedzy rurkami a sciana będzie:

1Styropian

2siatka aluminiowa

3rurki

4tynk

Z tego co czytałem to ogrzewanie scienne głownie stosuje się na ścianach zewnętrznych, ale nie ma ścianie naprzeciwko okien

Czy zastosowanie siatki aluminiowej spowoduje zwiększenie "oddawania" ciepła

Edytowane przez genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby "przenosiła" ciepło w obszar, gdzie nie ma rurek, tak jak w systemie 3THERMO

Czy jak będzie siatka, nie można  wiekszyć odległościach kłaść rurek - aby zmniejszyć prawdopodobieństwo przebicia rurki, jakby się chciało gwoździa wbić w ścianę?

I tak przed wbiciem czegokolwiek w ścianę, ściana będzie sprawdzana kamerą.

  Na filmach odności ogrzewanie ściennego i daja folii takie na jak sie kładzie na ogrzewanie podłogowe?

Rozumiem, że ona ma za zadanie "odbijac" promieniowanie 

Czy sie tu nie pomyliłeś

"Ważne aby dać coś od spodu np folię od podłogówki i robić nie na ścianie zewnętrznej"

?

Edytowane przez genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Duże koszty

 Na filmach odności ogrzewanie ściennego i daja folii takie jak sie kładzie na ogrzewanie podłogowe?

Rozumiem, że ona ma za zadanie "odbijac" promieniowanie 

Czy sie tu nie pomyliłeś

"Ważne aby dać coś od spodu np folię od podłogówki i robić nie na ścianie zewnętrznej"

?

Czy nie dobrym pomysłem jest przewymiarować takie ogrzewanie, aby ściana miała mniejsza temp np.5 stopni, i miec możliwość powieszenia jakiegos obrazu?

Edytowane przez genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Chcąc robić ogrzewanie ścienne na scianie zewnętrznej trzeba mieć na uwadze ze współczynnik przenikania ciepła dla tej ściany powinien być < 0,35W/m2xK.                                       2)1cm to nie max a minimalna grubość tynku nad powierzchnia rur.                                                   3)W pierwszej warstwie tynku należy zatopić siatkę tynkarska z włókna szklanego(z zakładkami).                                                               4)Nie rozpędzaj się z powierzchnia jednego pola grzewczego,przyjmuje się ok 80m dla rury fi 14 i to już z komunikacja

Edytowane przez Grundfos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze liczę przenikalność cieplną U dla domu z kamienia?

d= grubość sciany 0,5 metra

Lambda dla muru kamienia 2,5-3

Przyjmę największą 3

R - opór cieplny to R=d/Lambda = 3/0.5 = 6

To U=1/R = 0,16W/Km2

Ale to by wychodziło, że dom o tak grubych murach spełnia normy cieplna?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zle) Odwrotnie podzieliłes R=0,5:3=ok 0,17 U=1:0,17=5,88 Tak ze tej scianie jeszcze „troszku” brakuje do spełnienia WT które dla ścian zewnętrznych obecnie wynoszą 0,23 a niebawem od 2021 0,20 ale to dla nowo budowanych obiektów 

Edytowane przez Grundfos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry :((

Ale po to jest forum, nawet jak są głupie pomyłki, aby to zweryfikować

Dzięki

Troszku, to mało powiedziane

Dlatego na "chłopski rozum" cos mi nie pasowało 

Wychodzi mi, że powinienem dac jeszcze 10 cm styropiany wtedy współczynnik będzie U=0,312 W/m2xK

 

 

 

 

Edytowane przez genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otynkowana ściana z kamienia łupanego na zaprawie, o grubości 0,5m wraz z poprawkami wg PN ma wsp Ri= 0,82 (m2K/W) - tu dużo tego styro trzeba wstawić!

Po uwzględnieniu mostków 15cm może być mało .

Jestem bardzo zdziwiony że na takiej ścianie ktoś chce robić ogrzewanie ścienne.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.