Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ecocondens Crystal Ii - Instrukcja Serwisowa I Funkcja Cwu


Remi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Istnieje możliwość dostania instrukcji serwisowej (plik ISU-578-2014-PL.pdf) do Termet Ecocondens Crystal II 20 ? Na stronie producenta jest to tylko dostępne za logowaniem jako serwis a przez maila wysłać nie chce jak zapytałem. Jak ktoś by miał prosił bym o kontakt :D
 
Druga sprawa która mnie denerwuje to niestety w instrukcji nie jest nic opisane na temat opcji wyłączenia grzania C.W.U., jedyna adnotacja jest o sterowniku Opentherm  ze przez niego istnieje możliwość wyłączenia funkcji grzania CWU. Trochę to absurdalne jeżeli tylko przez dodatkowy sterownik jest taka możliwość. Nie mam ochoty kupować czujnika bo mi to jest zbędne a piec ma być prosty w obsłudze.

Oryginalnie był rezystor na klemach czujnika NTC zasobnika, który wskazywał 88°C i przez to piec nigdy nie załączał grzania CWU. Czasem nie jest potrzebne grzanie wody w zasobniku, tylko grzanie C.O. jest wymagane i za każdym razem wypinać NTC zasobnika i wpinać rezystor trochę komplikuje użytkowanie.
 
Prosił bym o jakaś doradę.
 
pozdrawiam
Remi
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ci na priv-a za pośrednictwem komunikatora instrukcje , ale widzę,że tam nie zaglądasz - co prawda jest to instrukcja serwisowa Termeta Ecocondens Crystal  ( ISU-470;2011 )    , ale może ci się przyda .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, brak czasu było i przeoczyłem wiadomość :)

 

Problem z wyłączeniem grzania wody CWU rozwiązałem za pomocy włącznika którego sobie dobudowałem na tył sterownika pieca i wpina mi rezystor w obieg czujnika NTC który oszukuje piec ze cwu ma 95°C. 

 

Nadal jest tylko jeszcze kwestia rozwiązać czemu czujnik ciśnienia wody CO na piecu pokazuje mimo hydrostatycznego ciśnienia wody (0,8bar z manometru odczytane) na wyświetlaczu Termeta 0.0bar. Jak dobije np ciśnienie kompresorem w zamknięta instalacje i mam w tedy 2 bar to Termet pokazuje około 1bar. Czemu on odejmuje hydrostatyczne ciśnienie to nie wiem. Chyba LM358 trzeba będzie wstawić i skorygować ciśnienie z czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Poszukaj na forum w podobnych tematach. Kol @sambor wklejał co najmniej  dwukrotnie w ciągu ostatnich dni rozpiskę funkcji menu dla TERMET Ecocondens.

Przestrzegał też, aby nie ruszać parametrów dla gazu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Czy w instrukcji serwisowej jest opisane gdzie w crystalu ii jest wpięty siłownik od zaworu trojdrogowego?

Kupiłem kocioł i nie grzeje ciepłej wody w zasobniku, po otwarciu klapki okazało się że jeden przewód od siłownika jest nie podpięty.

Kocioł jest nowy z wyprzedaży, serwis może przyjechać dopiero pod koniec tygodnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy w instrukcji serwisowej jest opisane gdzie w crystalu ii jest wpięty siłownik od zaworu trojdrogowego?

Kupiłem kocioł i nie grzeje ciepłej wody w zasobniku, po otwarciu klapki okazało się że jeden przewód od siłownika jest nie podpięty.

Kocioł jest nowy z wyprzedaży, serwis może przyjechać dopiero pod koniec tygodnia.

 

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kiedyś to było tak:

P15 - Przesunięcie krzywej grzewczej - Równoległe przesunięcie krzywej grzewczej - fabryczny nastaw 30C

P16 - Ustawienie CWU Aktualnie ustawiona CWU temperatura 20-65°C fabryczny nastaw 65°C

P17 - maks. Ustawienie CWU, Określa maksymalne ustawienie temperatura dla CWU 65-90°C  fabryczny nastaw 65°C

P18 - Histereza CWU Histereza temperatury w bojlerze temperatura 2-10C, fabryczny nastaw 3C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.