Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Węgl Z Bogdanki


ansu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Palę węglem z Bogdanki praktycznie od momentu powstania kopalni. Dom 120m^2(300m^3) CW 140l

cena węgla

parametry węgla

ofertę cenową,specyfikacje produkowanych sortymentów, charakterystykę parametrów fizyko-chemicznych PDF

Najtaniej po przeliczeniu kaloryczności, transportu, ilości popiołu wychodzi Groszek kl. 27/07/12 mialu nie lubię i jest drogi.

Z tymi parametrami jest rożnie, w groszku trafiają się większe kawałki a w orzechu nawet ponad 20cm dodatkowo wszystko jest oblepione pyłem. Przy każdym zakupie jest inny czasem jest jakby nasączony smołą. Kotły z podajnikiem podobno :) nie sprawdzają się w tym przypadku ponieważ ma tendencję do spiekania się. Dodatkowo używam drewna 10-20% (na początku i w końcu sezonu grzewczego) Obecnie używam ponad 15 letniego typowego dolniaka w którym zapalam od góry raz na dobę przy większych mrozach dosypuję.

W tym roku przewiduję modernizację kotłowni wymianę kotła, komina może jakiś bufor.

Jaki kocioł (konstrukcja, technika palenia) będzie odpowiedni dla tego węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Witam

Palę węglem z Bogdanki praktycznie od momentu powstania kopalni. Dom 120m^2(300m^3) CW 140l

cena węgla

parametry węgla

ofertę cenową,specyfikacje produkowanych sortymentów, charakterystykę parametrów fizyko-chemicznych PDF

Najtaniej po przeliczeniu kaloryczności, transportu, ilości popiołu wychodzi Groszek kl. 27/07/12 mialu nie lubię i jest drogi.

Z tymi parametrami jest rożnie, w groszku trafiają się większe kawałki a w orzechu nawet ponad 20cm dodatkowo wszystko jest oblepione pyłem. Przy każdym zakupie jest inny czasem jest jakby nasączony smołą. Kotły z podajnikiem podobno :) nie sprawdzają się w tym przypadku ponieważ ma tendencję do spiekania się. Dodatkowo używam drewna 10-20% (na początku i w końcu sezonu grzewczego) Obecnie używam ponad 15 letniego typowego dolniaka w którym zapalam od góry raz na dobę przy większych mrozach dosypuję.

W tym roku przewiduję modernizację kotłowni wymianę kotła, komina może jakiś bufor.

Jaki kocioł (konstrukcja, technika palenia) będzie odpowiedni dla tego węgla?

Tez pale z bogd. orzechem w blaszaku oczywiscie od gory i tam nie naazekam kupywalem w czerwcu po 407zl jakos tak.rodzice pala w zeliwniaku 25letnim tylko nie wiem co za firma tego pieca,jak rozpalilem od gory toz pieca smola z pieca zaczela odpadac i inne brudy.patrzac na popiul to zeliwniak lepiej wypada niz blaszak.ciekawy jestem jak camino bedzie ten diament lubelski palil narazie czeka na swoj dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam ponad 15 letniego typowego dolniaka w którym zapalam od góry raz na dobę przy większych mrozach dosypuję.

Z taka wiedzą to tylko domowe ognisko ogrzeje twój dom.

 

Popytaj sąsiadów, znajomych i rodzinę czym palą i w czym palą.

Parametry węgla szczególnie orzecha i groszku z Bogdanki są dobre, ale ten rozrzut w wymiarach, oblepienie pyłem "smoła" na węglu jeżeli się powtarza to kłamią na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem sie ponownie w tym roku na groszek z Bogdanki za cene z przywózką 460/T

Ten wegiel wymaga dużej ilości powietrza pierwotnego i wtórnego by spalał się bezdymnie,a duzo powietrza to duża strata ciepła ze wzgl. na chłodzenie paleniska.

Jest to typowy wegiel koksujacy ze znaczną zawartoscia kamienia co przy dolniakach stwarza konieczność częstego wygaszania i odpopielania.Ponadto silnie zarzuca kanały dymowe i trzeba czesto czyścić.Ale coś za coś-poprostu taniej. I gdzie te czasy,jak to ktoś już na forum zauważył,że za komuny za pensję można było kupic 20 T węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy wegiel koksujacy

Bogdanka podaje typ 32.1 węgiel gazowo - płomienny.

Węgle koksujące to typy 33, 34, 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Przymierzam się do kupna kociołka Viadrus U-24 (dolne spalanie). Chciałbym się spytać czy węgiel z kopalni "Bogdanka" będzie dobry do tego kociołka i czy opał przypadkiem się nie zawiesza ? Proszę o szybką odpowiedź, dziękuje i pozdrawiam :unsure:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem węgiel z Bogdanki do kociołka z podajnikiem. Prawdopodobnie się nie nadaje, albo nie potrafiłem ustawić. Dało się zaobserwować mały płomień, bardzo duży żar. Kocioł powoli podnosił temperaturę, a po przejściu w stan podtrzymania temp. (chyba od żaru) podnosiła się jeszcze o 10-15*C. Dużo spieków i dużych kawałów zgrzanego popiołu - temat odpuściłem pomimo b.atrakcyjnej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, A-w zależy mi bardzo, żeby palić tym weglem ponieważ jak wiesz, mam kopalnie pod/-przysłowiowym

nosem/ cena jest atrakcyjna. śląski natomiast u mnie kosztuje od 690-840 zl. ewentualnie rosyjski za ok.550zł

pytanie do A-w, czy w twojej okolicy sprzedają wegiel z Bogdanki .jezeli tak, czy bylbyś w stanie sprobowac spalic widerko czy dwa w swoim viadrusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Bogdanka, palę w U24 z Piasta i Chwałowic, i problemów nie ma :angry:

Piast ma typ węgla 31.2, Chwałowice 32.1. Czyli węgiel z Bogdanki powinien się palić dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.