Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Geco G-406-P01- Dmuchawa


przywa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Posiadam sterownik geco, temp zadana 57*c, wyłączenie dmuchawy przy osiągnięciu temp 52*C. Przedmuchy 1min/5sek.

Parametr C3 ustawiony na 0.

 

Mam mały problem: dmuchawa osiągając temp. zadaną co kilka minut dmucha nie tylko podczas przedmuchu,  taki przedmuch trwa jakies 60sek na minimalnych obrotach. Zaznaczam, że wyłączone mam utrzymanie temp. spalin. Czy jest jeszcze jakiś parametr odpowiedzialny za załączenie dmuchawy niezależnie od przedmuchów ?

Opublikowano

To jest parametr c3 miękki soft a jak masz ustawiona dmuchawe który bieg ze c3 ustawiłes na 0.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jeśli parametr c3 na pewno jest ustawiony na 0, to przyczyna jest jedna - jest szybszy odbiór ciepła przez grzejniki (wiadomo - mamy ujemne temperatury i szybciej się wychładza) i wystarczy, że temperatura zadana spadnie o ułamek stopnia (choć wyświetlacz dalej pokazuje, że jest zadana), ale wentylator zawczasu już rusza pomału, żeby ją zacząć stabilizować :) Jeśli przy takich obecnie temperaturach na zewnątrz tak się zachowuje sterownik, to jest w porządku :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Taki post dla wtajemniczonych:) Domyślam się, że wymieniony sterownik ma słynny algorytm PID? Jeżeli tak to literka "D" w tym skrócie będzie odpowiedzialna za takie zachowanie dmuchawy.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam jestem nowy na forum i nie wiem czy dobrze trafiłem ale właśnie jestem na etapie ustawień sterownika. Użytkuje od 2 sezonów Zimowych piec zębiec  KMW 23kw ze sterownikiem geco G406-P01 i chciał bym wyłączyć sterowanie temperaturą spalin o której mowa w tym temacie tylko czy wystarczy obniżyć do zera parametr c3 i tyle,czy jeszcze trzeba przestawić parametry dmuchawy czy może jeszcze coś. Dodam że palę miałem.

Gość witek1234
Opublikowano

Jeśli c3 ustawisz na 0, będzie brak minimalnej temp spalin ale zabezpieczenie przed przekroczeniem maksymalnej temp.pozostanie aktywne. Można spróbować wyjąć całkowicie czujnik ale może wówczas wyświetlać alarm AL 3 czyli uszkodzenie . Musisz poeksperymentować.

Gość witek1234
Opublikowano

Co ma ci dac wyłączenie czujnika? Z nim kocioł lepiej pracuje. Ten parametr miałem ustawiony - min. 0,maks21. I działało to fajnie. 

Opublikowano

Już tłumaczę, kieruje się teorią że gdy pięć dąży do ustalonej temp.spalin to cały czas często podsyca żar przez co podbiją temp. zadaną i szybciej wypala miał.  Mówisz że Miałeś ustawiony ten parametr od ,0 do max 21. Czyli na jakiej zasadzie to było. Ja ustawiłem teraz na 20 i zobaczę jak piec będzie pracował.

Opublikowano

Jaka jest ustawiona temperatura zadana? Komin murowany, czy wkład kwasoodporny? Miał jest wilgotny?

 

Opublikowano

Rozumiem. Komin murowany, czy wkład kwasoodporny? Miał jest wilgotny?

Opublikowano

Rozumiem. Miałem kiedyś taki kocioł tylko mniejszy - 16kW. Ten parametr c3 przy paleniu wilgotnym miałem zabezpiecza murowany komin przed powstawaniem śmierdzącego kondensatu, który może potem przenikać między cegłami i wybijać brązowe plamy na tynku, np. w pokojach. Dzięki utrzymywaniu odpowiedniej temperatury spalin, powyżej punktu, w którym może dojść do kondensacji, komin pożyje dłużej. Tym bardziej, że utrzymujesz za niską temperaturę zadaną, ale z drugiej strony przeciąga ją o kilka stopni wyżej. Rada jest taka: ustaw temperaturę zadaną na taką jaką wystarczy dla komfortu w domu, a następnie ustaw parametr c3 na maksymalną wartość i obserwuj zachowanie się kotła. Jak będzie przeciągać, to obniżaj zadaną, tak aby obniżało przeciąganie do temperatury pierwotnie ustawionej, jako zadaną. Jak to nie pomoże, to ustawić parametr c3 na 0 i trzymać się temperatury zadanej minimum 55 stopni, żeby nie dopuścić do wykwitów na kominie.

Opublikowano

Dzięki za rady kolego Miałowiec. U mnie na sterowniku 45 stopni to już minimum nie mogę ustawić mniej i zastanawiam się czy jak ustawie c3 na 0 i temperaturę 55 czy to nie będzie się bardzo kisiło,dusilo wszystko w piecu. 

Opublikowano

Jak dasz częste przedmuchy, np. co minutę przedmuch przez 5 - 10 sekund, to powinno być dobrze. Tylko zapomnij o paleniu na temperaturach poniżej 55 stopni, jeśli nie chcesz załatwić szybko kotła i komina. Niestety, taki urok miału, że musi być wilgotny (nie mokry, miał ściśnięty w dłoni powinien zachować bryłkę), aby palił się. A jak długo pali się jeden zasyp do pełna miału?

Pozdro.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.